• ızmir yetkili servisinin resmi sitesindeki telefonlarina cevap verilmeyen, adresine gidildiginde tasindigi ogrenilen bir garip olusum.

hayir gelmisken eski isyerinin verdigi bilgisayari tamir ettirelim dedim, gidip para versen almam.
  • özellikle laptoplarinda kullandigi malzeme kalitesini hic begenmedigim marka.
  • laptopları,ısıtma konusunda birebirdir.hatta bazı kalorifer şirketlerinden daha iyi ısıtırlar
  • 652 siyah kartuşunun son zamanlarda neden gram altınla kapıştığını anlayamadığım kartuş markası. uyumlu olduğu ve kullandığım * yazıcısı bahsettiğim kartuştan çok daha ucuz olabilir.
  • (bkz: #118877238)
  • uzun uzun entry girmek istemediğim için yaşanan saçmalık ve rezaletleri kısaca özetliyorum.

1) 15 ocak'ta hp marka yazıcımı teknik servise elden teslim ettim ve elden teslim alacağımı söyledim.

2) 21 ocak'ta cihazın durumu nedir diye aramama istinaden bi zahmet onarım için teklif verdiler.

3) 25 ocak'ta ödemeyi yaptım ve aynı gün cihazınızın onarımına başlanacaktır diye mail aldım.

4) 26 ocak'ta onarımınızın tamamlanması için gereken parça yurtiçi stoklarımızda bulunmadığından yurtdışı stoğumuzdan sipariş edilmiştir diye mail attılar. oysaki ilk başta söylemeleri gerekiyor dedim ama sustum.

5) 27 ocak'ta cihazımın bir başka modeliyle değiştirmek için onay vermem adına mail attılar.

6) 28 ocak'ta onay vermediğime ve cihazımın tamir edilip iade edilmesi için mail attım.

7) 08 şubat'ta cihazın durumunu sormak için aradığımda cihaz değişimi için onay beklendiğini söylediler. oysaki onay vermediğimi tam 11 gün önce mail atarak bildirmiştim. bir kere de telefonla bildirmiş oldum.

8) 11 şubat'ta cihazınızın onarımı tamamlanmıştır ve kargoya verilmiştir diye mail attılar. oysaki cihazı elden teslim alacağımı özellikle belirtmiştim ama cihazı tamir ettiler diye sustum ses çıkarmadım.

9) 12 şubat'ta cihaz geldi ama bu cihaz benim cihazım değildi. onay vermemiş olmama rağmen bana başka bir cihaz göndermişlerdi. tabi ürünü kabul etmedim.

10) aynı günü müşteri hizmetlerini aradığımda maille ve telefonla belirtmeme rağmen başka cihaz gönderildiğini söylediler. tekrar başka bir cihaz istemiyorum cihazımı yapın dedim aynı zamanda bu minvalde kendilerine mail attım.

11) aynı gün tekrar cihazınızın onarımına başlanacaktır diye mail aldım.

12) bugün yani 16 şubat'ta aradığımda ise cihazınızın tamiri mümkün değilmiş “isterseniz” para iadesi yapabiliriz dediler.

arada yaşanan bi sürü saçmalık, mail ve telefon görüşmesinden hiç bahsetmiyorum bile.

o yüzden siz siz olun hp'den uzak durun. garanti, yaygın servis ağı, müşteri memnuniyeti vs hepsi hikaye. ürününüz bozulursa başka servise götürün hatta çöpe atın daha iyi. en azından sinirleriniz bozulmaz.
  • bilirsiniz cihaz işi biraz şans işi. aynı markanın ürününü birisi 7 yıl kullanır diğerininki 3 yılda perte çıkar. bu benim kabul ettiğim bir şey. fakat bunların teknik servis var ya hayatımda gördüğüm en kötü teknik servis. daha önce asus, lenovo, samsung laptop kullanmış ve garantiye göndermiş biri olarak ben böyle rezillik görmedim.

- cihazın ekranında görüntü kaybı vardır, değiştirir gönderirler ekran hiç açılmaz bile.
    - bir hafta sonra yurtdışından parça gelecek derler, 2 gün sonra cihaz yola çıktı diye mail gelir.( ee abi hani yurtdışından parça gelecekti nasıl halletin?)
    - baktınız bunlar asla yetiştiremeyecek o sırada sizin de taşınmanız gerekir. adres değiştirmek istersin ıslak imzalı form isterler. (online alışverişte bile kargoya verilmediyse anında değiştirebilirsin ki öyle de olmalı)

en sonunda bakmışsın ki 1 aydır laptop'un yoktur. özetle bir daha yanından bile geçmeyeceğim firmadır. alanlara bol şans.
  • sitelerindeki sürücü desteği sayfası işletim sistemini doğru algılamıyor ve dolayısıyla sürücü kurulumunu gerçekleştiremiyor veya yanlış sürücüyü kuruyorsunuz. kullanıcıların aklında bulunmasında fayda var.
  • hp smart tank 615 model yazıcımız "kartuş sorunu" diye gittiği servisten yenilenerek 2 ay sonra gelebildi. yeni gelen yazıcı 2. gününde yine "kartuş sorunu" dedi. balkondan aşağı atasım var cihazı. hiçbir şey yapmak gelmedi içimden. hp diye yanıldık mı yoksa üstlerden bir arkadaşın dediği gibi elektronik cihaz işi şans işi mi? bizim şans ikidir kıçımızda patladı.
  • teknik destek ve servis organizasyonu rezalet olan, yazıcı, bilgisayar vb. markası.
hesabın var mı? giriş yap