• bataryasi sayesinde beni ceken telefon. ancak hakkinda fikir sahibi olabilecegimiz cok az kaynak var. 3 yil once aldigim note 4ten bu telefona gecis yapmak istiyorum. galaxy note 8 alirim diye dusunuyordum ama fiyatinin 5bin tl hatta ustu olabilecegi beni biraz itti. huawei turkiye' de pek yaygin degil, dolayisiyla mate 9 pro ile ilgili cok az turkce icerik var, alinir mi, duzgun calisir mi, 1 yil sonra cop olur mu tarzindaki sorulara cevap alamiyorum dolayisiyla gonul rahatligiyla gidip bu telefonu da alamiyorum.
  • elimdeki note 4'e yeni batarya alayim da kullanayim diye dusunurken bir anda kendimi mate 9pro alirken buldum.
    pisman miyim? hayir.

ben aslinda pro olan degil de duz mate 9 olanini almak istedim ancak gittigim yerde mate 9 pro vardi o nedenle bunu aldim.

cift kamera vs pek deneme sansim olmasa da note 4' ten cok daha iyi oldugunu soyleyemeyecegim. aksam oda isiginda iki telefonun da cekim kalitesi ayni ancak gunduz cekimlerinde de bariz bir fark yok. yani kamera sizin icin onemliyse buyuk ihtimalle alacaginiz telefon bu olmamali.

4bin mah bataryasi simdilik iyi duruyor ancak bu uzun kullanimla karar verilecek birsey.

arayuz biraz fazla iphone' a benziyor gibi geldi. kimisi bunu sevebilir ama taklite kactigi icin ben pek hoslanmadim.
    bol bol tema seceneklerinin olmasi guzel bir arti. bu temalar icin ayrica uygulama yuklemenize gerek yok.

parmakizi okuyucusu tek kelimeyle super! neredeyse parmak daha degmeden aciyor gibi. parmaginizi degdirdiginiz an herhangi bir kasma, gecikme vs yapmadan direkt menuye girebiliyorsunuz, gecis asiri puruzsuz. hatta cebimden telefonu cikarirken parmagim okuyucuya degmesiyle acilmasi bir oldu. bu kadar hassas olmasi sasirtici ve belki zaman zaman sorun olabilir.

tek istegim 1+yarim gun batarya omru gormek. baska bir istegim yok. umarim batarya omru konusunda yuzumu guldurur mate 9 pro. ancak oyle buyuk bir fark yaratmayacak gibi duruyor. sabah 7de %100 dolmus sekilde evden ciktim ve suan sarj 82. kullanim surem icin az-orta diyebilirim, cok kullanmadim yani. ayrica tasarruf modu da acik. batarya performansi hakkinda yorum yapmak icin cok erken diye dusunuyorum yine de.

edit: şarji 2 gun gitmiyor ancak normal bir kullanimda 1bucuk gunu rahat cikariyor. yeni telefon aldim hevesine ragmen telefonu cok kurcalamasam da 2 gunu cikaramiyor ancak dedigim gibi 1bucuk gun idare ediyor. 15 saattir belki biraz daha uzun bir suredir cok da yogun olmayan sekilde kullaniyorum ve sarj %40ta. dogrusu gunun ilk yarisi yogun kullanmadim dersem daha dogru olur.

sabahtan aksam 5e kadar cok yogun sekilde kullanmamis olsam da aksam 5ten beri de elimden birakmadim telefonu ve beni yarin ogleden sonraya kadar idare eder, cunku işteyken cok fazla telefonu kurcalama sansim olmuyor. ancak batarya omru daha iyi olabilirdi diye dusunuyorum..
  • oreo guncellemesj huawei mate 9 pro icin de geldi. ancak huawei mobile turkiye "bu cihaz tr' de satisa cikmadigi icin guncellemeyi biz vermiyoruz" diyor. huawei global ile iletisime gectim ancak sonuca varamadim. yurtdisinda huawei mate 9 pro cihazlar oreo guncellemesini alirken ben alamiyorum. telefonu aldigim yer de, istanbul bilişim, cihazi yollayin diyor. nasil olacak?

kendim yukselteyim diyorum, daha önce farkli custom rom' lar vs denedigim cihazlar oldu ancak farkli surume yukseltmek de ayni midir vs. bilmiyorum pek. turkiye' de daha yaygin anroid telefonlar icin bu tarz bilgilere ulasmak kolay ancak huawei mate 9 pro icin pek bulamadim da...
hesabın var mı? giriş yap