• kulaklıkların kralı. aslanım benim asaletin yeter be.
    arkadaşlar ben öyle sizler gibi yolda yürürken, metroda vs müzik dinlemiyorum. motora bindiğimde kaskın içinde hem dış rüzgar sesini kesecek hem de 200+km hızda bile müziği kaliteli duyabileceğim bir bluetooth kulaklık arıyordum. şöyle bir problemim var ki, kulak kanalına giren kulaklıklardan nefret ediyorum. boğuluyormuş gibi hissediyorum onlarla ve gereksiz bir basınç.
    bu kulaklık ise yapısı gereği kulağı çok iyi kavrıyor ve hiç acıtmıyor. üstelik kulakta durmak için kulak kanalına ihtiyaç duymuyor bu nedenle normalden farklı bir yapısı var. kulak kanalının dışına tutunuyor sadece. bu sayede sizi hiç rahatsız etmiyor fakat kulağınızdan mümkün değil düşmüyor. ses kalitesi gayet güzel. ilk taktığım gün motor üzerinde çok güzel şeyler yaşattı. tüm yolculuk boyunca çok kaliteli müzikler dinledim. sanki kaskın içinde 5+1 sistem vardı. normalde rüzgar sesinden müziği duyamazdım ama artık rüzgar sesi yok... spor yaparken çok rahat kullanabiliyorsunuz ve su geçirmez. şarjı 1 günü çok rahat tamamlıyor, kullanmadığım zamanlar kendini beklemeye alıyor bu sayede bataryasını tasarruflu kullanıyor.

benden tavsiye arkadaşlar. bu kulaklık efsane.

edit: white-noise konusuna açıklık getirmek istedim.
    lütfen ürünü aldıysanız ve mutluysanız okumayın keza verdiğim bu bilgiyi okursanız aynı "himym" yer alan bu durumu yaşayacaksınız:
    https://www.youtube.com/watch?v=6m22ctdr-uk

ben uyarımı yaptım... hala okumak istediğine emin misin? günah benden gitti.
    - kulaklık ilk açılırken 2-3 saniyelik white noise geliyor ve bağlantı sağlandığı zaman noise kesiliyor.
    -bir video açtığımda ses başlamadan hemen önce 1 saniye white noise duyuyorum daha sonra kesiliyor.
    -sadece video'yu ilk durdurduğum zaman 2 saniye yüksek + 2 saniye düşük olmak üzere 2 kademe white-noise duyuyorum ilki daha yüksek, ikincisi daha düşük ve kademe 2'nin hemen ardından 'tık' sesi geliyor çok düşük seviyede ve noise kesiliyor. sanırım bunun sebebi speaker'lardaki gerilimin power-saving amacı ile bir anahtar ile sonlandırılması olabilir tamamen tahmin :)
    -google map gibi uygulamalardan ara sıra ses geldiğinde; başlangıç ve sonunda white noise duyuyorum. sanırım bunun sebebi cihazın batarya kullanım süresini uzatmak için hoparlör ile batarya bağlantısı arasındaki anahtarı sadece ses geldiği zaman açıyor olması. sanırım ayrıca bu nedenle çoğu zaman google map'de "sola dönün" yerine "la dönün' şeklinde duyuyorum sürekli bir ses akışı olmadığı zaman.

eksiler:
    -noise
    -mikrofon ortam gürültüsünü çok iletiyor
    -kulaklığı aldığım tarihte fiyat/performans kulaklığıydı ve fazla seçenek yoktu.

uzun zaman sonra edit: hala taş gibi çalışıyor, hiç pişman etmedi.
  • +ses kalitesi güzel.
    +malzeme kalitesi iyi.
    +ilk kullanımda biraz ağır gibi bir his uyandırsa da aslında gayet hafif bir kulaklık.
    +kutu içerisinden 3 farklı boyutta kulak içine geçen aparat bulunuyor. kulağınıza uyan boyutu seçip kullanabilirsiniz. bu aparatların malzeme kalitesi de gayet iyi.

-dışarı biraz fazla ses veriyor.
    -çok fazla white noise var. bir video izlerken duraklattığınız zaman kulaklığı çıkarmayınca beyniniz kaşınıyor gibi oluyor.

dışarı ses vermesini anlayabilirim, bu durum benim için çok önemli değil. ama white noise gerçekten çok can sıkıcı. sırf bu yüzden iade etmeyi bile düşündüm.
  • kablo üzerindeki batarya ve kumanda alternatiflerine göre çok fazla büyük. bataryası kabloda değil, kulaklık kısmında olan modelleri tercih edin. ses kalitesi fena olmamakla beraber yaninda gelen kulak uçları her kulağa uygun değil. eğer şansınız yoksa kulağınizin içine tam oturmaz, dolayısıyla dışarıdan çok ses alır. bu ucuz kulaklik maceram 170 liraya alip 100 liraya satmamla sonuçlandı. ucuz alternatif olarak anker yada jabra markası tercih edilebilir.
  • ses kalitesi güzel olan, dış ortamdaki sesleri karşı tarafa rahatsız edecek kadar iletmeyen lâkin çok hantal bir yapisi olan kulaklık.
    mikrofon bölümü cok kaba ve kulagın icine giren kisim cok büyük . eğer küçük bir kulak yapınız varsa denemeden almayın, ben aldim kullanamadim
  • tam bir fiyat -performans ürünü . verilen fiyata göre kaliteli bir şarj süresi ve ses veriyor.3 boy kulak silikonu ile benim gibi kulak delikleri farklı büyüklükte olanlar için nimet . istanbul gürültüsünde dışarıdan ses almadan müzik dinlemenizi sağlıyor. ancak mikrofon kalitesi vasat seviyede konuşurken karşıya ses kötü gidiyor.
  • fevkalade bir kulaklık.
    insanlar aynı klasmandaki farklı marka kulaklıklar için bu kulaklığın fiyatının iki üç katı paralar veriyorlar.
    hem şehirde yürürken hem bir işle uğraşırken hem de spor yaparken kulak tutuşu kusursuz..
    şarj süresi makul, mıknatıs sistemi kullanışlı duruyor..
    10/10
hesabın var mı? giriş yap