aynı isimde "hürriyet" başlığı da var
  • eski hurriyet artık sözcü adıyla çıkıyor. bütün eski yazar tayfası orada.
  • önceden de değildi şimdi de değil.
  • 2000'lerin başından itibaren bilgisayarı açınca sitesine girmek günlük ritüellerimden birisiydi. çetin altan, bekir coşkun gibi yazarları takip etmeyi severdim.

malum sebeplerden ötürü son iki yıldır bırakın sitesine girmeyi, burada verilen linklerine bile tıklamıyorum.
  • bu kadar yazım yanlışını türkçe dil bilgisi sorularında bile görmemiştim. ne zamandır dikkatimi çekiyor, allah aşkına baskıya vermeden birisi okusun şu gazeteyi.
  • bir ara alışkanlıktan internet sitesine girmeye devam ediyordum, artık hiç girmiyorum. tamamen iktidar yanlısı bir gazete oldu maalesef. ülkede tarafsız, merkez medya kalmadı maalesef.
    çok acı.
  • tuvalet kagıdından bile pis bir kağıt parcası...
    gerci buna para verip kagıt baskısın alan var mı ondan da emin degilim
  • bugün yayınladığı haberinde insanları yanlış yönlendiren gazete :

flightsfrom.com diye adını duymadığım bir sitede yayınlanan "dünyanın en yoğun 100 havalimanı (link)" listesini alıp sanki kalite sırasındaymış gibi "dünyanın en iyi 100 havalimanı (link)" listesi olarak yayınlayan bir gazeteden ne bekleyebilirim ki?

daha da ötesi , belki ben uçuş konusunda cahilimdir, duymamışımdır , flightsfrom.com nedir diye biraz araştırdım , google amca bile ısrarla "flights from" mu demek istediniz diye sordu, kimsenin bildiği tanıdığı yok yani siteyi.. nerden bulmuş haberi uyduran arkadaş bilmem.. sitenin yaptığı ise günlük olarak uçuşları derleyip arasıra en çok uçuş yapan 100 havayolu ve 100 havalimanını sıralamak..

haberi böyle algı operasyonu modunda hazırlayan arkadaş utanmadan "dünyanın en iyi havalimanlarını belirleyen flightsfrom listesini güncelledi" yazmış.. gören de sanki en iyi havalimanlarını seçiyorlar da şimdi listeye biz de girmişiz diyecekler !!

anlamadığım kimse görüp araştırmaz mı zannediyorlar ? hoş hedef kitleleri araştırmıyor zaten , dolayısıyla salla gitsin diyorlar bi nokta da onlar da haklı , şimdi kim uğraşacak gerçek haberler ? zahmetli iş tabi ..

o haberi yapan arkadaş
    hani ilerde erişim açılacak olursa girip şuradan bir baksın:
    https://en.wikipedia.org/…orts_by_passenger_traffic

yıllara göre yolcu taşıma listelerinde atatürk havalimanı dünyada neredeymiş ?

2018:
    17. turkey ıstanbul atatürk airport yeşilköy, ıstanbul turkey ıst/ltba 68,192,683 -12 16.4%

2017:
    15. turkey ıstanbul atatürk airport yeşilköy, ıstanbul turkey ıst/ltba 63,859,785 -11 15.9%

2016 :
    14. turkey ıstanbul atatürk airport yeşilköy, ıstanbul turkey ıst/ltba 60,248,741 -13 -11.7%

2015 :
    11. turkey ıstanbul atatürk airport yeşilköy, ıstanbul turkey ıst/ltba 61,346,229 12 18.2%

bu bilgileri haberi yapan arkadaşın bakması için koydum buraya , copy paste ye alışkın , uğraşmasın istedim..

ben olsam bir düzeltme yayınlardım, "en iyi havalimanları listesi" değil, "en yoğun havalimanları listesi" diye .. ayıp gerçekten..

dünyanın en iyi havalimanlarını araştırıp bulamıştır diye şuraya fikir vermesi için skytrax (bak bunu eskiden beri biliyorum ) tarafından yayınlanan listenin linkini de koyayım şuraya

bir de dünyanın en iyi havalimanı seçilen havalimanını da bir izleyin bakalım en iyi nasıl oluyor : video jewel i yapanların bizimkiler kadar kafaları çalışmıyormuş 1 tek saçma bina yapacaklarına 4 terminal yapmışlar !!

bu gazeteyi senelerdir okumuyordum, hiç bir şey kaybetmemişim.
  • en çok satan gazete iken yerini sözcüye bırakan artık okunmayan gazetedir hürriyet
  • (bkz: #100824057)
  • fatih terim'in uşaklarının, akılları sıra mehmet cengiz aleyhine atılmış iq yoksunu tweetleri bütün camianın görüşleriymiş gibi yansıtmaya çalıştığı paçavradır: fatih terim istifa edecek mi
hesabın var mı? giriş yap