• millete gavat diyen bir adamdı. sonra lafının arkasında duramayacak kadar da korkak.
    ölmüş.

inşallah domino etkisi yaratır.
  • kendisiyle davalıktık, burada anlatmıştım. (bkz: #74063578)

istinafta da kaybetti, yargıtay’a taşıdı. avukatları tamamen fıkıh üzerinden gidip, islam hukukunu ortaya koyarak savundular. buradan da kendisinin ve avukatının ne menem insan olduklarını anlayabilirsiniz.

neyse. şimdi ne desek gg.

devlet hazinesinin parasını sürekli davalara harcardı ve halk takiplemek için sosyal medya dedektifleri tutup ‘ya tutarsa diye’ dava açtırırdı. ‘ya tutarsa’ dediği de kendisine en ufak eleştiriyi yönlendiren insanlara kamu davası açmaktı. sonra davayı kazanır ve bir güzel hakaret davası açardı. parasını da avukatları ya da kendisi yerdi. bilemiyorum o kadarını.

öyle ki, sakarya bölge mahkemesi’ndeki mübaşir “abi iki gün sadece bu salonda hüseyin avni coş davasına bakılır” demişti. bir gün de zaten tayyip erdoğan davalarına bakılıyormuş.

sonuç olarak bana açtığı davayı kaybetti, beni sindiremedi. ben buradayım, o gitti. ülkeyi seven “kavaslar” dimdik burada ama bu zihniyetin temsil ettiği kişiler bir bir gidecek ve bu halkın yarısından fazlası hakkını helal etmeyecek.

en ufak hakkımı geçirmedim, helalliğine ihtiyacım yok. benden yana sende hakkım varsa haram olsun. varsa öte taraf, mekanın cehennem olsun.

kazak abdal kendisiyle ilgili zaten söylenecek her şeyi söylemiş.
  • darısı ağa babasına inşallah.
  • ölmüş mü kavas?

edit: sanırım nalları dikmiş. iyi bilmezdik.
  • tarafıma açtığı davayı kaybeden eski sakarya ve adana valisi, hali hazırda merkez valisi.

kendisini savunmak için bir avukatlık bürosundan, davasına iki avukat birden girebiliyor.

kendisi hakkında yazdığım, 12.11.2013 tarihli entry'm aşağıdaki gibiydi.

"adamın yaptıklarını okudum, bu adam resmen deccal aq. yeryüzüne inip, kıyameti başlatacak lucifer tam olarak türkiye'ye inmiş ve vali olmuş. her şey var, berlusconi'den daha beter. hahahah

tanım: bir türk büyüğü."

kendisi, beni dava etmiş. iki hafta önce sakarya asliye mahkemesinde hesaplaştık. tabi ki kendisi değil de vekilinin vekili gelmiştir.

yaptığım savunmada (avukat ve hakim adayı kardeşime sonsuz teşekkürler) anayasanın bana vermiş olduğu fikirlerimi yayma ve özgür eleştiri hakkımı kullandığımı; kendisinin vali olduğu için en ağır eleştiriyi kaldırması gerekirken ufak bir eleştiriyi bile kaldırmadan herkesi dava ettiğini anlattım. deccal kelimesinin tdk'da "yalancı" demek olduğunu ve kendisinin atatürk'ü anma töreninde halktan birisine "gavat" demesine rağmen bir gün sonra yaptığı "gavat demedim, kavas dedim" açıklamasıyla alenen yalan söylediğini belirttim. kanıtlarıyla birlikte mahkemeye sundum. dolayısıyla tdk'da da belirttiği gibi kendisine "deccal" ve hıristiyanlıkta karşılığı olan "lucifer" kelimelerinin bir hakaret olmadığını hem yazılı savunmamda hem de sözlü savunmam da belirttim.

karşıdaki avukat hanım yine de cezalandırılmamı talep edip "kendisi vali bey'i yakından tanımıyor" diyerek savunma yaptı.

vali bey'in hem silah tutuşunu hem de halka gavat deyişini iyi bildiğimizi eminim herkes biliyordur.

sonuç olarak eleştiri kapsamında "deccal" kelimesi değerlendirildi ve vali bey'in trafıma açtığı davadan ben beraat ettim. tüm masraflar hazine'nin üzerine kaldı. yani senin benim vergimle yargılandım.

sizlerin vergisinin bu şekilde harcanmasından dolayı özür diliyorum. ama aşağıdaki karar için vergimizin hakkı bu sefer verildi gibi.

sonuç olarak eski sakarya valisi avni çoş'a, "gavat demedim kavas dedim" konusunda "yalancı" ve "deccal" demenin mahkeme önünde suç olmadığı kanıtlandı.
  • geçmişini sildirmiş vali.

öncelikle kalbi kadar bu temiz sayfayı bize ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz adfasfasfsafdasf.

unutmayız vali bey. unutmayız! hafızamıza yazdık, gavat kelimesini. sözlükten silsen ne olur.
  • ibb başkanlığı yaptığı dönemde, recep tayyip erdoğan'ı aklayan mülkiye başmüfettişlerinden birisidir.
  • nurcuları yalayan bir tipti. vatandaşına da ''gavat'' diye söverdi. siyasal islam rejiminin kuluydu.

15 temmuz'da da eline tüfekleri alıp şov yaparak birilerine sövüyordu, güya vatanı kendi kurtarmış gibi. hepsinin sonu toprak işte. dünya hiçbirine kalmayacak.

link
  • ölüm haberini şuraya koyayım belki yakını tanıdığı olan (bed)dua eder
hesabın var mı? giriş yap