şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir trt spor muhabiri ve futbol spikeri
  kendisi zamanın birinde oynanan şili-brezilya maçını sunmakta ve sürekli zamorano ile ronaldoyu karıştırmaktadır. 4-1 biten maçın 3. golünü atan ronaldo golü atarken:
  zamorano sıyrıldı, zamorano, zamorano ve goool!!! zamoranonun golü (kısa bir sessizlik)... yine zamorano dedim sayın seyirciler…
  (bkz: spor spikerlerinin turkceye kazandirdiklari)
 • (bkz: huninyo)
  (bkz: yeremiyes)
 • vakt-i zamanında bursa demirtaş barajı tesislerinde düzenlenen çim kayağı avrupa şampiyonası'nda trt'ye haber geçerken, görüntülerde belden yukarısı göründüğü için üzerinde gömlek, ceket ve kravat, buna mukabil altında eski püskü bir kot ve terlikle mesleğini icra etmiş eski nesil üşengeç trt muhabir ve spikeri..
 • trt'ye levent ozcelik ve ercan taner le birlikte alinmistir. o zamanlar maclari hep radyodan dinlerdik. o yuzden spor spikerleri cok cok onemliydi. gazetede trt'ye yeni spikerler geliyor baslikli haberi ve o zamanlarin en kaliteli spikeri dogan yildiz'in yanina dizilmis caylaklarin fotografini gordugumde "acaba nasil adamlardir?" diye dusundugumu hatirliyorum...

  sonra tabii cok dinledik hepsini
 • spor yayıncılıgı denen hadisede amigo yaklasımı ekolunden bir spiker. sporcularımızın rakiplerini anlatımı insanı cileden cıkartacak derecede kucuk dusurucu ve alaycı. "imama kızıp cemaatten cıkılmaz" gibi deyişlerin bu gibi arkadasları kast ederek soylendiginin ne kadar fakında olsak ve cemaatimizi cok sevsek de, insallah cinli kaldırır o halteri de girer munasip birisine demeden edemiyoruz bu arkadası dinledikce.
 • bu abi 15 ekim 1989 besiktas adanademirspor macindan sonra saha icinde metin-ali-feyyaz ile roportaj yapmis ve "bu tepki, takimdaki ingilizlere miydi, kendinizi mi ispatladiniz" diye sormustur. metin-ali-feyyaz da, ispat oyle olmaz boyle olur diye besiktas'in her macina damga vurmus, huseyin basarani kendine getirmislerdir.
 • en heyecanlı maç spikerlerindendir.
  nefes nefese maç anlatır. ataklarla beraber gittikçe yükselen kroşendosu nefesinin kesilmesiyle nihayetlenir.
  genelde anadolu takımlarının müsabakalarında görev alır.
 • 3-4 sene önce trt'nin özel kanallardan fırsat bulup yayınladıgı ve $ansıyla ve parma'nın inter'i 6-1 yenip tarih yazdıgı macı anlatma $erefine nail olmu$tur kendisi.
  trt bürokrasisi icerisinde macın ba$larında gayet ciddi olarak macı sunmaya gayret etmi$ ancak üst üste gelen gollerle beraber artık her ne kadar görmesekte ceketi beline asıp kravatını cözüp kafasına baglayıp macı anlattıgını dü$ündüren esprilerle macı süslemi$tir.

  parma'nın artık her pozisyon üce bir olarak inter kalesine yedinci gol icin geldigi sıralarda kar$ı kar$ıya bir pozisyonda $u leziz espriyi yapıp kısa sessizlik anında ''hah hah hah'' diye de kendi esprisine gevrek gevrek gülmü$tür.

  -evet sayın seyirciler parma tehlikeli geliyor junior kar$ı kar$ıya yedi mi geliyor, yedi mi? yedi mi? hayır yemedi. kaleci ballotta bu golü yemedi sayın seyirciler.

  ayrıca kendisinin tek türk halter spikeri olma gibi möhim bir özelligi vardır.
 • bu sabah yapılan 48 kg. bayanlar halter müsabakasında görüldüğü üzere, türk sporcularının başarılarından çok, diğer ülke sporcularının başarısızlıklarıyla ilgilenen birisiymiş.
 • avrupadan futbol tarzı bir programda anlattığı maç özetlerinden birinde "ceza sahasında büyük karambol" diyeceğine "savunmada büyük karambol" demişliği vardır. aslında farkında olmadan o cümlesinde savunma oyuncularının içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan, bunalmışlıklarından ve hayatı sorgulamalarından dem vurmuştur.

  ayrıca andrea pirlo'ya pialo, cacau'ya da kakeyau demişliği vardır.