şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
1627 entry daha
  • doğum yıl dönümünde atsız'ın ruhunu sarhoş edecek en büyük hediyeyi ötüken neşriyat hazırladı.

bozkurtlar romanı için özel baskı bir tasarım tek sefere mahsus olmak üzere satışa sunulacak. kitabın özel baskısı bugün saat 12.01'de ötüken neşriyat'ın internet sitesinden satın alınabilecek. fiyat sanırım 230 tl olacak.

ötüken neşriyat bu tasarım için kısa bir tanıtım videosu da hazırlamış. emeği geçenleri tebrik ediyorum. çok güzel bir çalışma olmuş.

doğumunun yıl dönümünde minnetle anıyorum kendisini.

kendisine atılan iftiralara daha önce burada ( https://eksisozluk.com/entry/84232149 ) cevap vermiştik.
  • bugun dogumunun 114. yildonumu. degil 114, 1114 yil gecse de kendisi gibi bir gokbilge, sanmiyorum ki bu dunyayi bir daha sereflendirsin.

bu dunyadan bir atsiz gecti... var olsun!

tum edebi ve ebedi eserleri icin, ama ozellikle geri gelen mektup gibi bir bas yapiti bizlere hediye ettigi icin milyonlarca tesekkur olsun sana ey gokbilge.

bu da türk gencliginin yolunu aydinlatacak ve rehber olacak eseri.

--- spoiler ---

bir gün gelip ırkımızın gürbüz erleri
    adım adım dolaşırken kutlu yerleri
    'vaktiyle bir atsız varmış...' derlerse ne hoş!
    anılmakla hangi ruh olmaz ki sarhoş?
    haydi artık dinsin bütün ızdırapların,
    ufuklardan şanlı bir gün doğacak yarın
    güzellikle, sıcaklıkla ve ihtişamla...
    kumandansız hazır olup onu selamla!
    gönlündeki yaraların kanını dindir...
    yüzde yüz türk olduğun gün cihan senindir! ! !
    --- spoiler ---
  • unutulmadı.

nesilden nesile, daha da türkçü kalacağız. bizi bu yolda yalnız bırakmayan atsız ata, hak ettiği saygıyı birgün görecektir.
  • hakaret ederken "ırkçı" ifadesini kullanan mezopotamyalı gen çorbalarının sahip olduğu psikolojiyi yaşamayı çok isterdim.

adam zaten açık açık ırkçı olduğunu her kitabında ifade etmiş. buna rağmen hala buraya "ırkçı" yazarak sövmeye çalışan at kafaları, ensest mahsulü olduklarını bu kadar belli etmesin artık.
  • "içim yine sevinçlerle dolup yanıyor,
    ruhum sanki deniz olmuş dalgalanıyor,
    uzak uzak ülkelerden döndüm seferden,
    yaralarım ağır, fakat mestim zaferden.
    zafer ümit kaynağının bir çeşmesidir.
    zafer birçok gönüllerin birleşmesidir.
    gönülleri birleşenler ölse de bir gün
    gök kubbede kalacaktır seslerinden ün.
    gönülleri birleşenler! selam sizlere!
    uzaklarda dertleşenler! selam sizlere!"

doğum gününde selam şiiri ile selamlıyorum kendisini.
  • "yahudiler tam bir arap ülkesi haline gelen filistin’den nasıl arapları sürerek orada bir yahudi çoğunluğu yaptılarsa, biz de aynı şeyi yaparak bize ait olan toprakları mutlaka türkleştirmek zorundayız."

sözlerinin sahibi.

doğumunun 114. yaşı kutlu olsun.

kaynak eklendi: link
  • doğum günlerimiz ortak olduğu için kendimi şanslı hissettiren büyük fikir adamı. vaktiyle bir atsız varmış, daima gönüllerde var olsun!
  • sentez milliyetçilikten gerçek türkçülüğe geçişin sembolü. otağı ışık olsun.
  • iyi bir şairdir fazlası değil
  • hem müslüman olup hem de bu adamı seven büyük çelişki içindedir. bu kâfirin küfürlerini bu adresten öğrenebilirsiniz.
111 entry daha