• kingston firmasinin urettigi overclock yapan kullanicilara yonelik ramler.
  • ddr3 1600 olanlarını phenom ii işlemci ile kullanmak istediğinizde 1,65 v yerine 1,7 volt ile kullanmanız gereken kingston ram serisi, yoksa mavi ekran görürsünüz mütemadiyen ve xmp desteği olmadığı için zamanlamaları el ile girmeniz gerekmekte.
  • kingston firmasının ömür boyu garanti verdiği ram'ler.

kingston bu garantiyi verir çünkü hyperx ram'lerde voltaj limiti vardır. belli bir voltajın üzerine çıktığınızda çalışmazlar. böylece çok yıpranmaları da mümkün olmaz.
  • the alliance, cloud 9 gibi dota 2 takımlarına sponsorluk eden kingston ürünü.
  • kaliteli oyuncu ekipmanları üreten firma. kalitesinin yanı sıra bir de segmentine göre uygun fiyatlı ürünler satıyor. mekanik klavye veya kulaklık almak isteyip hyperx ürünlerinden çekiniyorsanız kesinlikle bu fikri kafanızdan çıkarın. piyasada bulabileceğiniz en iyi klavye ve kulaklıkla eş değerde ürünler sunuyor firma.
  • alloy fps pro, mx cherry kırmızı anahtarlı klavesini kullandığım güzide marka. 2 haftadır deli gibi kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. anahtarların iletim eşiği oldukça düşük, eliniz alışınca tuşlara tamamen basmadan da işinizi görüyorsunuz.

tek pişmanlığım gaza gelip özellikle fps pro modelini almış olmam; numerik tuşlar yok ve eksikliğini gerçekten hissediyorum.
  • bugün indirimle pulsefire fps model faresini aldığım oyuncu ekipmanları ve ram üreticisi. firmanın ürettiği ilk fare olmasına karşın pixart 3310 optik sensörü ve omron anahtarları, satın almam için yeterli sebepti. beni üzmeyeceğini düşünüyorum.

yazarın notu: steelseries’e kafam girsin.
  • pulsfefire fps modelinden memnun olmama rağmen, daha iyi sensör ve hızlanmaya sahip bir üst modeli olan pulsefire fps pro modeline geçtim. pixart 3389 optik sensörlerin okuması çok daha tutarlı ve kesinlikle atlama yapmıyor, ayarı olmamasına rağmen polling rate hissini veriyor, en önemlisi de 50g'ye kadar ivme oranı var ki bütün bu özelliklere sahip hatta sensör olarak bir alt modele sahip zowie fareler iki katına satılıyor. bu sebepten ötürü en iyi f/p ürünü fare diyebilirim.

ergomonisine gelirsek razer deathadder ile benzer bir şekle sahip, boyutları da hemen hemen aynı. kenarlarındaki kauçuk hissiyat olarak fena değil ve elden kaymıyor. bir önceki modelde içeriye dönük olduğu için farenin elden kaymasına sebep olan kauçuk dişler bu modelde dışarıya doğru üretilmiş ki kesinlikle olması gereken buydu. ek olarak örgülü kabloya sahip.

fareyi ilk bir iki gün steelseries qck+ ile kullandım, uzun zamandır kullandığım bir pad olduğu için nispeten yavaşlatıyordu. indirimden bir de hyperx fury speed edition large pad aldım, yağ gibi kayıyor. türkiye'de satışa çıktı mı bilmiyorum ama muhtemelen steelseries rival310 ile aynı fiyat bandında olacaktır. steelseries'ten dili yanmış birisi olarak almayı düşünenlere hyperx'in herhangi bir modelini gözü kapalı önerebilirim.

tazecik edit: dpi aralığı 400-16000, pixart 3389 sensör kullandığı için ellişer aralıklarla dpi ayarı yapabilirsiniz. 8'e kadar ön ayar kaydedip kullanabilirsiniz, aynı şekilde bu ayarlara rgb ışıklandırma ile ayrı ayrı renk de atayabilirsiniz. rgb ışıklandırma benim ilgimi çekmediği için yukarıda belirtmedim, hyperx'in kendi yazılımı olan ngenuity ile bütün bu ayarları hızlıca yapıp profiller oluşturabilirsiniz. benim tercihim her zamanki gibi hyperx kırmızısı. (hyperx fanboy was here)
  • şu an cloud 2 ile alloy fps modellerini kullanmakta olduğum son derece kaliteli bilgisayar parça ve ekipman üreticisi.

ucuz yollu birkaç ekipman almaktansa bunların ürünlerini alıp rahat rahat yıllarca kullanmak daha mantıklı gibi. dolar ve vergilerin yükselişi ile birlikte fiyatları artmış olsa da 2. el olarak temiz ürünlerini alabilirsiniz.
  • bugün elime cloud 2 isimli kulaklığı ve pulsfire fps isimli mousesi geçti. ikisini de çok beğendim. hyperx kesinlikle steelseries ve razerdan kaliteli malzeme kullanıyor ürünlerinde. yukarıdaki ekipmanlar hakkında sorusu olan yazarlar yeşillendirebilir.
hesabın var mı? giriş yap