• breaking bad'de walter white'in skyler kaltağına çemkirirken kullandığı efsanevi söz. muhtemelen skyler, ilk kez bu sahnede walter white'ın içindeki heisenberg'le tanışmaktadır. videosu şöyle bir şey. videonun sonunda skyler'in verdiği mavi ekran ise sandalyeden adam düşüren cinsten.

--- spoiler ---

you clearly don't know who you're talking to, so let me clue you in: ı am not in danger, skyler. ı am the danger. a guy opens his door and gets shot, and you think that of me? no! ı am the one who knocks!

--- spoiler ---

oha. yürü be heisenberg.
  • tam olarak şu konuşmada yer alır.

--- spoiler ---

skyler: walt, please, let's both of us stop trying to justify this whole thing and admit you're in danger!

walter (ama artık walt değil heisenberg'dir) : who are you talking to right now? who is it you think you see? do you know how much ı make a year? ı mean, even if ı told you, you wouldn't believe it. do you know what would happen if ı suddenly decided to stop going into work? a business big enough that it could be listed on the nasdaq goes belly up. disappears! ıt ceases to exist without me. no, you clearly don't know who you're talking to, so let me clue you in. ı am not in danger, skyler. ı am the danger! a guy opens his door and gets shot and you think that of me? no. i am the one who knocks!
    --- spoiler ---
  • sonuna amk yazılabilecek efsane kalıp.
  • "allllaaaaaaaahhhhh beee" diye bağırmamı sağlamış söz öbeğidir. büyüksün walter reyiz.
  • walter white'ın öfke patlamalarının en hasını gösteren sahnelerden birine ait replik.
    zaman zaman mıy mıy biri yerine konulduğumu hissettiğimde ahkam kesen kişiye içten içe böyle höykürüyorum. hayır, ne biliyorsun ki?

" i am not in danger, skyler. i am the danger! a guy opens his door and gets shot and you think that of me? no. i am the one who knocks!"
    selam sana breaking bad.
  • tek başına got'u alt edebilecek repliktir. got'a olan öfkem geçmeyecek.

--- spoiler ---

bu efsane sahnenin öncesinde bizim mükemmel sessizliğimiz olan ww(to ww. my star, my perfect silence), kendisi ve jesse için tehdit olarak gördüğü, kendisine resmen tapacak kadar hayran olan büyük kimyager gale boetticher'ı öldürtüyor. emri ww veriyor, jesse tetiği çekiyor.

bu olayın duyulmasının ardından skyler, kocası olan ww için endişelenmeye başlıyor ve bu efsane replik ortaya çıkıyor.
    --- spoiler ---

edit: türkçesi yazılmamış.

"sen açıkça kiminle konuştuğunu bilmiyorsun, sana bir ipucu vereyim: ben tehlikede değilim skyler, tehlike benim. adamın biri kapısını açıyor ve vuruluyor ve sen onun ben olduğumu mu düşünüyorsun? hayır! ben kapıyı çalan kişiyim!"
  • walter reyiz.özlüyoruz be frame'e düşürmeyin şu başlıkları.bak yine daldım videolarına.
  • koskoca bir derya deniz olan psikoloji bilimi ve bölümü için 'kezban kızların tercihidir' yazabilen yazar.
hesabın var mı? giriş yap