• zoe saldana'nın başrolünde olduğu grafik roman uyarlaması film. anders walter, filmin yönetmeliğini yapıyor. grafik romanın yazarı joe kelly, filmin senaryosunu yazan isim.

edit: imogen poots, madison wolfe, kadroda yer alan diğer isimler.

https://twitter.com/…iniz/status/785940579020525568
  • 2013'de kısası helium ile oscar kazanan yönetmen anders walter'in fantastik uyarlaması.

her eve imdb
  • a monster calls'un aynısı.
  • bugün if istanbul 2018'de izlemiş olduğum, yönetmenlik koltuğunda anders walter'ın bulunduğu, başrolünde madison wolfe'un yer aldığı 2017 yapımı fantastik film.

filmde, çevresi tarafından farklı olarak görülen bir kızın hayallerin, büyünün ve canavarların dünyasına kaçarak gerçek hayatla başa çıkması anlatılmaktadır. hiçbir şeyden korkmayan, keskin dili ve kıvrak zekasına hayran kalacağınız ''barbara thorson'' kendini hayal dünyasındaki canavarların arasında onları avlama uğraşında buluyor. okul çantasında antik norveç warhammer oyunu taşıyan ve hayatta kalmak için devleri öldürmeyi kendisine dert edinmiş birisini fantastik bir şekilde işliyor film.

film, iki sene önce gerçekleştirilen filmekimi 2016'da yer alan a monster calls filmi oldukça benzerlik gösteriyor ve bu beni oldukça şaşırttı. genelde bağımsız filmlerde görmeye alışık olmadığımız fantastik ögeler bu filmde karşımıza çıkıyor ve keyfli dakikalar geçirmemizi sağlıyor.
  • a monster calls'un aynısı yazılı entry'yi görünce bu iki filmi ard arda izledim. çok net bir şekilde burada senaryo benzerliğinden öte bir durum söz konusu diyebilirim. bir de her iki filmdeki çocukları görünce yaptığım çıkarım türkiye'deki çocuk oyuncularda zerre kadar yetenek olmadığıdır. sanırım bizde her daim torpilli veletler oynatılıyor.
  • a monster calls'un kızlı olanını düşünün hah işte o, bu film..
  • monster calls'ı izlemedim ancak aynıysa şayet o da güzeldir. muhtemelen birbirlerinin veya orjinal yazıtın birer uyarlamasıdır yada faydalı modeli*

filmi fantastik diye açmıştım fantastikliğinin bir yere dayanacağını; savaşa hazırlanmaya başladığı an işlerin boka sarmasından anladım bariz geç oldu benim için zira izleyeceğim filmin yorumlarına çok takılmıyorum.

filmde çocuk iç dünyası anlatılmış ancak mesaj gayet net bir şekilde yetişkinlere. filmin çekildiği kasaba- vilayet her neyse çok beğendim.

çocuklar korkuları ile başbaşa kaldığında bu kadar saçma bir dünyaya o mükemmel hayal güçlerini kullanarak istemeden sürükleyebiliyorlar işte. burada ebeveynlere verilen mesaj harika, ayağınızı denk alın çocuğunuzu psikopata dönüştürmeyin diyor inceden. diğer tarafta filmde 3-4 kez ölümden özellikle herkesin öleceğinden bahsetmesi de ayrı durum. film izleyicilerinin; filmin tüm banallıklarına hatta fantastik beklentisinin tatmin olmaması eşliğinde detaycı olanların kaçırmadığı hususlarla mükemmel seyir sunmasada dolu dolu verilen mesajı alması ile zaman kaybı olmaktan çıkan film. mesajları ve sorgulamarı yapacak kadar dikkatlice değilseniz malesef zaman kaybı. fantastik beklenti karşılamayacağı aşikar, aksiyon yok....

izlemek isteyenlere nacizane tavsiyem bu flmi araya sıkıştırıp kesinlikle izlemeleri ancak bilmeleri gereken defalarca söylediğim gibi dikkatlice. herkesin ailesinde ölen birisi vardır bir sürü sorgulama yaşarsınız.
  • olmamış, kesinlikle olmamış film. zorlama senaryo ile bitse de gitsek modunda izlettirdi. çocuk oyuncunun hatırına 2/10
  • gayetde güzel bir film
    gayet de güzel bir hayalgücü
    pek sevimli pek hoş

hayaller diyarı
    beklentimin ötesinde başarılı

helalinden yedi verdim
    başroldeki hatun harika ufaklık
  • tüm entry'lerin filmle ilgili olması ancak asıl uyarlandığı aynı isimdeki çizgi roman'dan bahsedilmemiş olması üzücü.

çizgi romanı okuduğumda hoşuma gitmişti, tavsiye ederim. biraz fantastik, biraz duygusal biraz da girl power içerikli...

--- spoiler ---

düşündüğümüzden/sandığımızdan daha güçlüyüz

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap