aynı isimde "ibrahim çolak" başlığı da var
  • 2019 dünya artistik jimnastik şampiyonası'nda halka aletinde dünya şampiyonu olan ve ülkemize artistik jimnastikte tarihinin ilk dünya şampiyonası madalyasını kazandıran millî sporcumuz. helal olsun. çok büyük gurur yaşattı hepimize.

edit: altın madalya performansı ve madalya töreni (istiklal marşı)
  • artistik jimnastikte ülkemize altın madalya kazandıran ilk sporcudur.

jimnastik zor ve uzun çalışmalar antrenmanlar isteyen bi spor dalı ve ülkemizden bu alanda başarılı bi sporcu çıkacağını hiç beklemezdim. ne kadar çok çalıştığını nelerden feragat edip buralara geldiğini anlatsan bizim aklımız almaz kardeşim. seninle gurur duyuyoruz. başarıların daim olsun.
  • nadia komanaci'den sonra belki de türk halkının adını bildiği ilk jimnastikçidir.
  • çok daha iyi yerlere gelmesini umduğum sınıf arkadaşım. görebileceğiniz en efendi sporculardan biri, çok da mütevazi. tanıdığım için gerçekten mutlu olduğum insan, nice madalyaları olsun.

(bkz: lord of the rings)
  • mehmet demirkol'dan alıntı

"1.5 yaşında hadi gel şınav çekelim demiş babası; şınav çekmeye başlamışlar beraber. 5 yaşında hocası "yılmaz göktekin" şınav çek bakayım demiş ; 35'te durdurmuş hocası :) görmüşler olayı; çocukta cevher var. almışlar götürmüşler .3. sınıfta ben yapmayacağım arkadaşlarım oyun oynuyor ben oynamıyorum. yapma etme evladım demişler ; yönlendirmişler yeniden.

haftada 6 gün; günde 6 saat. ayağı kırıkken, omzu çıkıkken, menisküs olmuşken ... delilik bu . bu devam eden acayip bir yatırım. o yüzden rica edeceğim yarın öbür gün şimdi olimpiyata katılacak orada şampiyon olacak hep beraber sevineceğiz . gümüş madalya alırsak hayatında 200 metre koşmamış adamlar "ya işte ne oldu sizinki ? " diye tweet atmayın ağabey ! rica edeceğim. 20 yıllık yatırım bu çocuk !

" çolak move " literatüre girmiş hareketi ektedir.

görsel
  • avrupa oyunlarında aldığı bronz madalya sonrası röportajını izleyince şaşırdığım yetenek. şaşırdım çünkü mantıklı ve düzgün bir türkçe ile konuşuyordu. boş laf eden sporculara futboldan fazlasıyla aşina olduğumuz için garip geldi haliyle. umarım nice yeni başarılara ulaşır.
  • istiklal marşını asker selamı ile okuyan altın madalya sahibi sporcumuz. helal olsun
  • 2015 avrupa oyunları'nda bronz madalya kazandı. emeklerine sağlık kardeşim.
  • altın kazanacak potansiyeli olduğuna inandığım şimdilik gümüş kazanan sporcumuz.
  • az once dunya artistik jimnastik şampiyonasında halka aletinde altin madalya alan sporcumuz. kutlar ve tesekkur ederiz!
hesabın var mı? giriş yap