• dış güzellik işe alımı kolaylaştırır. iç güzellik ise işte kalıcılığı sağlamlaştırır.
  • dış güzellik; (bkz: büyük ikramiye)
    iç güzellik; (bkz: teselli ikramiyesi)***
  • babaannemle çok kısa bir süreliğine savaşını verdiğim çekişme; kendisinden aldığım şu cevapla vazgeçmiştim.

"oğlum, sen salaksın, iç güzelliğini öyle anlayamazsın. gidersin içi güzel diye çirkin birini alırsın, içi de kötü çıkar iki taraftan darbe yeriz. sen dışı güzel birini al, içi güzel de olsa çirkin de olsa en azından deriz ki dışı güzeldir çekilecek tarafı olur"
  • dış güzellik kıyafetler, iç güzellik memelerdir.
  • iç güzellik zamanla iyi geçinir, dış güzellik ise zamana karşı hep bir mücadele içindedir.

yüzü güzel olan kırk gün sevilir, gönlü güzel olan kırk yıl beklenir.

(bkz: kırk yıl)
  • dış güzellik; pazarlama aşaması, iç güzellik; mal alındıktan sonraki teknik destek kısmıdır. her zaman iç güzellik kazanır inanın buna, hazır söylenmişi var; 'ben ne insanlar gördüm üstünde elbise yoktu, ben ne elbiseler gördüm içinde insan yoktu' yani dış görünüşünüz nasıl olursa olsun içiniz kötüyse kendinizi ele verdiginiz an çirkinleşir ve kaybedersiniz.
  • dış güzellik her zaman kazanır. inanmayan etrafına bir göz atsın.
  • karşı karşıya gelmelerine çok üzüldüğüm iki güzellik. bir yolunu bulup bir araya getireceğim.
  • iç güzelliği algılamak için önce dış güzelliğe bakıp tanışmak gerektiğinden, dış güzellik başta gelir. ama devamı ancak iç güzelliğe bağlıdır.
  • birbirlerinin alternatifi değillerdir.
hesabın var mı? giriş yap