• tuvaletteyken kapıyı biri tıklattığında, içeride biri var anlamında geri tıklatmayı yapacak bir buton isteyen bunyelere "birader bi boku da kendin yap" diyecek buton.
  • (bkz: yanardöner)

nedir bu diye sormayın... bi icat edilsin görürsünüz ne kadar kullanışlı bişey olduğunu...
  • yazıcılı laptop.

öyle bir laptop ki içinde bir kağıt haznesi de var. açılır kapanır cinsten. kapağı açıp kağıtları yerleştiriyorsun, sonra da kapağı kapatıyorsun.
    yazıcı olarak ayrıca bir alet yok. hani eskiden web cam'ler laptopun üstüne ayrıca tutuşturuluyordu ya. sonraları webcam'ler laptop'un içinde oldu. ayrıca bir alet değil. hah işte bu yazıcı da öyle olacak. laptop'un içinde.
  • (bkz: zopik)
  • kulaklık kablosu düzleştiricisi.

saç düzleştirici gibi bir örneği de var, çok zor olmaz sanırım. genç müzikseverler sabırsız. o değil de istesen o kadar karıştıramayacağın kablo nasıl o hale geliyor anlamıyorum! left, soldu di mi?
  • kuburkaradelik

susuz, zahmetsiz, temiz!
  • kendi kendine paketlenen, verilen koordinatların bulunduğu yere gidip kendiliğinden yerleşen ev eşyaları istiyorum acilen...
  • hani jetgiller dizisi vardı ya. orada giyinmezlerdi. bir kabinin arkasına geçer, 5 saniye durur ve geri çıkarlardı. üstleri değişmiş olurdu. sabah kalktığımda işe gitmeden önce o tarz bir kabine girmek istiyorum. 5 saniyede giyinebileyim. böyle bir makine icat edilsin ama göz makyajı yaparken kalemi lütfen gözlerin içine değil, tam altına sürsün. bu önemli bir nokta.
  • ömer üründül'ün sesini özel olarak kapatabiliceğimiz televizyonlar.
  • beni hayallerimin içine ışınlayacak babayiğit bir makine cihazı.
hesabın var mı? giriş yap