şükela:  tümü | bugün
 • karakter sınırından bu şekilde açılmış bir başlık olup;
  içişleri bakanlığı'nın yeni sistemde belirlenen yetkileri arasında bulunan "ülkenin idari bölümlere ayrılması" yetkisidir.

  10 temmuz 2018 tarihli resmi gazete'de yer almaktadır. (cumhurbaşkanlığı teşkilatı hakkında cumhurbaşkanlığı kararnamesi (kararname numarası: 1) - 8. bölüm, madde 254, f bendi)

  daha önceden böyle bir madde olup olmadığını araştırdım ama bulamadım; bilen varsa yazsın.
 • sözlük ahalisinin umrunda olmayan olay. bir değişik bakan koy, iki gözaltı yap işte kolayca alındı milletin gazı.

  ümit özdağ'ın olayla ilgili tweeti

  --- spoiler ---

  başkanlık federasyonun önünü açacak, yeni anayasa buna imkan verecek şekilde hazırlanmış diyerek bütün referandum boyunca türkiye'yi uyardık. ve şimdi o noktaya geldik.bir bakanlığa ülkemizi bölgelere ayırma yetkisi niye verilir.
  --- spoiler ---
 • ülkenin idari bölümlere ayrılması nasıl bir görevdir anlamak mümkün değil. eğer farklı hukuk sistemlerini uygulamak üzere bir planlama yapıyorlarsa ve bunu içişleri üzerinden güvenlik bölgeleri belirleyerek yapıyorlarsa o zaman yazık bu memlekete.
 • şaşırmadım. halkın kararıdır. getirisi de götürüsü de halka yansıyacaktır.
 • bunlar tayyip ilk geldiği zaman "rte ülkeyi bölecek, göreceksiniz, hepiniz gebereceksiniz" diyorlardı...allah'ın yardımıyla adam ülkeyi darbelerden, içte ve dışta onlarca terör tehditinden kurtardı.

  bunlarsa hala "rte ülkeyi bölecek, göreceksiniz, hepiniz gebereceksiniz" diyorlar..."hasss*kt*r*n oradan" diyeceğim ama terbiyeme yazık.

  biraz takdir etsen belki daha çok oy alacaksın yiğido...pardon o zaman hşç şansın yok! tamam b*k atmaya devam eti en azından dürüstlüğün belli olsun <3<3<3
 • ümit özdağ'ın altını çizdiği durum... türkiye adnan'ın yüzüncü defa operasyona uğramasıyla meşgul edilirken, adamlar içişleri bakanlığı'na ülkeyi idari olarak bölgelere ayırma yetkisi vermiş. resmi gazetede yayınlanmış.

  eyalet sistemini gündeme yerleştirme çabaları da ekşi'de daha dünden başlamıştı.

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…dag/status/1017112438431502352

  prof. dr. ümit özdağ
  ?@umitozdag
  prof. dr. ümit özdağ retweetledi: hakan ayaz
  başkanlık federasyonun önünü açacak, yeni anayasa buna imkan verecek şekilde hazırlanmış diyerek bütün referandum boyunca türkiye'yi uyardık. ve şimdi o noktaya geldik.bir bakanlığa ülkemizi bölgelere ayırma yetkisi niye verilir.

  @tchakanayazayaz
  bugun herkes adnan hoca'nin kedicikleriyle uğraşirken içişleri bakani'na kararname ile "ilçe , il, özerk sehir önerme " görevi yüklendi.
  içişleri bakanı önerecek cumhurbaşkanı onaylayacak. eyaletler yolda. ayrıca soma davası da gözden kaçmasın.

  --- spoiler ---

  --- spoiler ---

  https://tr.sputniknews.com/…nligi-ulke-idari-bolum/

  cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan kararname ile bakanlıklar da yeni sisteme yönelik düzenlendi. bu düzenlemelerden birisi de içişleri bakanlığı'na verilen 'ülkeyi idari bölümlere ayırma' yetkisi oldu.

  cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ne dair üç ayrı cumhurbaşkanlığı kararnamesi, dün resmi gazete'de yayımlandı.
  hürriyet'ten turan yılmaz'ın haberine göre, bakanlıkların görev ve yetkileriyle teşkilat yapılarının yeniden oluşturulduğu kararnamede, içişleri ve dışişleri bakanlığı’na yönelik yeni görev tanımları dikkat çekti.

  içişleri bakanlığı’nın, görev tanımına, 'yurdun iç politikasına, il ve ilçelerin genel ve özel durumları ile ilgili değerlendirmeler yapmak ve cumhurbaşkanına teklifte bulunmak' ve 'ülkenin idari bölümlere ayrılması, il ve ilçelerin genel idarelerini düzenlemek' eklendi. kararname kapsamında çözüm sürecinde rol oynayan kamu düzeni ve güvenliği müsteşarlığı kapatıldı.

  dışişleri bakanlığı’nda küresel ve insani konular ile çatışmayı önleme ve kriz yönetimi genel müdürlükleri oluşturuldu. çatışmayı önleme ve kriz yönetimi genel müdürlüğü’nün görevleri arasında, 'bölgesel ve küresel boyutlu çatışmalara yol açma riski taşıyan gelişmeleri ve çatışmaya dönüşmüş uyuşmazlıkları takip etmek' de yer aldı.

  --- spoiler ---
 • özerklik isteyen hdp ye oy verip, tek vatan tek millet tek devlet tek bayrak diyen hükümete ülkeyi bölecek demek, klasik sözlük tutumu
 • böyle böyle yaparak, vatandaşların bazı kazıklar götlerine dayanmayıncaya kadar herhangi bişeyden haberi olmuyor.

  olaya uyanana kadar da atı alan üsküdarı geçiyor.

  e biz anlatınca vatan haini, devlet düşmanı oluyoruz. gidin bokunuzda oynayın taa ki boğulana kadar.
 • şimdi biz burada söylesek vatan haini, terörist diye yaftalanırız ama memleket siyonizmin uşaklarına kalmış, elden gidiyor, adım adım büyük israil'e yürünüyor ama bizim halk anca şemsiye girince uyanır.
 • eveettt.. ne yapıyoruz? sakince, usul usul kınıyoruz bu durumu, hadi hep beraber..

  ne yazıyorsunuz? kime ne anlatıyorsunuz? yapılacak birşey kalmadı. vatandaşın toplu halde pişman olmasını bekleyin. hepimiz insanız. ideolojiler dışında buluşabileceğimiz ortak noktalarımızın oluşmasını bekleyin. sabredin. hepimiz aynı anda mutsuzlaştığımızda, sarılıp ağlaşacağız.