• gün gelir su yerine rakıyı kafaya dikip için yanmasıyla sonuçlanır
  • litrelik ayran şişeleriyle hunharca yaptığım eylem.
  • içki şişesinden devşirme su şişeleri arasında en mükemmeli
    bir buçuk litrelik eker ayran şişesidir.

işte o şişe:

* plastiktir, elinden kayıp yere düşse de kırılma riski yoktur.

* yeni doldurduğunda, kapa kapağını, fırlat derin dondurucunun içine. unutacak olursan, donup çatlayacak diye endişe etme.

* şeffaftır, içinde ne olduğunu kolayca görürsün.

* kapasitesi optimum düzeydedir, bir şişeyle üç kişi doya doya susuzluğunu giderir.

* pratiktir, sadece su değil, her türlü tüketim sıvısını saklamak için idealdir.

* boyutları uygundur, ele tam oturur, buzdolabı rafında da sorun çıkarmaz.

* ağzı geniştir, kana kana şişeden içersin veya bir çırpıda bardağını doldurursun.

* sade tasarımıyla milyonların beğenisini kazanmıştır, biliyorum senin de hoşuna gidecek.

* işlevsel kırmızı kapağı iki turda açılır kapanır, insanı uğraştırmaz.

* su şişesine dönüştürmeden önce içtiğin eker ayran da peşin aldığın bonusundur.

*
  • eve gelen misafirlerin dolaptaki ickileri gorunce dumur olmasına sebeb olan eylem
  • buradaki püf nokta, su şişesi olarak kullanılacak olan şişedeki içkinin renginin olması gerektiğidir. örneğin votka, cin gibi içecekler su sanılıp içilebilir. ayrıca yeni rakı şişesini su şişesi olarak kullanmak da avam işidir. malibu şişesi kullanılırsa içerisinde su olup olmadığı gözle görülemez, elle kontrol edilmesi gerekir. yorucudur ve tembel işi değildir.

tüm bu veriler doğrultusunda en iyi su şişesi, şekillerinin güzelliğinden de dolayı, viski şişelerinden oluyor.

ayrıca evime misafir olup da soğuk su içmek isteyen bir arkadaşıma viski şişesi içerisindeki suyu ikram etmek istediğimde "ben o şişeden çıkan suyu içmem" deyip reddetmişliği vardır. bu da gereksiz bir anekdottur.
  • yaza yaklaştığımız şu bahar günlerinde smirnoff yeşil elma şişesiyle başlattığım aktivite. yaz tam gelmeden sırasıyla portakal ve frambuaz şişeleriyle seriyi tamamlamayı düşünüyorum.

dip not: içinde su varken buzlukta unutmayın olum cam şişe çok pis patlıyor.
  • absolut şişelerinde çok da güzel oluyor. ayran şişesini su şişesi yapmaktan bir farkı yok. tabi ara sıra ''hepsini ben içmedim, arkadaşlar, misafirler, başka insanlar valla ben alkolik değilim'' temalı konuşmalar yapma zorunluluğu doğuyor, o ayrı.
  • özellikle içki ile alınmaması gereken antibiyotiği bir bardak votkayla yuvarlamanızla sonuçlanabilir. ne de olsa herkes içki şişesine su koymaz, değil mi? o an yanınızda bulunan doktor kuzeniniz endişeyle size bakarken, sizin "vişne de olsaydı keşke, bayılırım votka- vişneye " demeniz de ayrıca enteresandır yani.
  • emekliği gelmiş mafya babasının yeraltından çıkıp, kendisini ailesinin iyiliğine vermesi gibidir, rolünde sırıtmaz ama yine de ağır gelir buzdolabına zamansız ölür.
  • kola sisesinden daha saglıklıdır en azindan camdir tabi kokusu giderilmek sartiyla
hesabın var mı? giriş yap