195 entry daha
  • ickiyi sadece ozel yemeklerde ve eglencelerde tuketen biri olarak, hukumete "sana ne be!" diyorum. ben kimsenin inancina, eglencesine, kulturune ya da adetine karismazken, birilerinin gelip benim eglence anlayisima engel olmasi, benim yasantima hosgorusuz davranmasi despotluktan baska bisey degildir. bu da bu hukumetin ne kadar iki yuzlu politika yaptigini gosterir. demokrasi demokrasi diye bagirmasalar bari. onlar demokrasi dedikce bazilari onlari ciddiye aliyor.
  • çok özgürlükçü hükümet destekçilerinin her ne hikmetse yasaklanma hadiselerini de şakşaklayarak desteklediğini gördüğümüz uygulamadır. internet siteleri yasak, içki yasak, sigara yasak, hükümet eleştirisi yasak, osmanlı padişahlarını istenmedik şekilde göstermek yasak. faşizm yasak değil de mi bir tek?
  • ağzıyla içmesini bilmeyenlere daha önceden, o da kişinin arkadaşlarınca getirilmesi gereken yasak*.. yoksa bırakın insanlar nasıl biliyorsa öyle yaşasın.. "kişi kendi alkol tüketimini kontrol edebilecek kadar özgür olmalı şu ülkede en azından" dedirten girişim..
  • yol kenarlarındaki alkol satışı da kazalar oluyor diye yasaklanacakmış. hiç uğraşmayalım araba kullanmayı yasaklayalım kaza falan da olmaz.
  • o zaman:

"evde distilasyon teknikleri"

"saksıda arpa yetiştirmek- know how"

"mayalama sanatı"

lan yayınları, her biri 12.75 tl
  • şaşırtmadı elbette.

(bkz: sözün bittiği yer)
  • pek demokratik yöneticilerimizin sosyal hayatı kendi inançlarına göre şekillendirdiğinin kanıtı bir yasaktır. ayrıca hükümet yalakalığı yapacam diye dizideki osman gibi "bubam içince beni döverdi. çok acı çektim. maşayı saplardu" acındırmasına da sığınır olmuş bizim bademler. iyice şirazeden çıktınız amınım. ha diyelim ki baban seni gerçekten içip içip dövüyor. bu babanın şahsi denyoluğudur. beni bağlamaz. hükümeti de bağlamaz.

ayrıca bu yapılan uygulamalar gizli alkol yasağı be kardeşim. vergiler koyup, firmaları sektörden tamamen uzaklaştırmaya yönelik düzenlemeler -malum- dolaylı yasaklama... gerçi başbakan yine açıklama yapar "içen içsin efendim ne diyoruz" diye ardına da patlatır çocuklarımız, gençlerimiz diye... hoop alkış... sonra yavaştan sağdan soldan televizyondan uyaranlar almaya başlarız. alkol içmeyin zinhar haramdır diye. akabinde gruplar halinde içkiye karşı muhafazkarlaşırız. böyle böyle içki içenler de düşmanlaştırılır. adamların her alanda kullandıkları taktik bu.

neyse burdan pensilvanya'ya ve hökümet büyüklerine kadeh kaldırıyorum ve diyorum ki "ya hacı sizin gibi olmayanlarla uğraşmayı kesin... ne yapsanız olmayacak. katakulli üstadı zevatınız bize hiç hitap etmiyor. sürekli ağlayacağınıza biraz hoşgörü sahibi olun. biraz da insanları sevin"...
  • valla olursa süper yerinde bir karar.

pek sevgili alkol sever okurlar; geçtiğimiz günlerde eskişehir'de 18 yaşında bir genç sırf alkol yüzünden döner bıçağıyla yaralanıp öldürülmedi mi? hadi bunu geçtim ya trafik kazaları? daha geçen gece kingo disco'ya gittik dönüşte az kalsın alkollü araç kullanan lavuklar bizi tahtalı köye yönlendireceklerdi.

anlıyorum sizi, içiyorsunuz bu zıkkımı kafanız güzel oluyor derdi tasayı bi kenara bırakıp, gönlünüzce coşkuyla eğleniyor, zaman değerlendiriyorsunuz.

klişe olacak fakat sizde biliyorsunuz ki; alkol şişede durduğu gibi durmuyor. dipsomanlığı bırakın! siz dünyaya çivi çakmamış olabilirsiniz ama başkalarını ve başkalarını seven insanları da düşünmemezlik cahilliğin en bariz kanıtıdır!

bırakın yasaklansın. bunun şeriatla şunla bunla da ilgisi yok. meyhanede, barda şurda burda zaman öldüreceğinize gidin, ne bileyim bilimle filan uğraşın "amarıkanlar bizden daha iyi hedehödöea" demek zorunda kalmayın karar doğru ve de yerinde bir karar. şimdilik restaurant daha sonra tüm ülke çapında dışarıda alkol tüketimi yasaklansın derim ben. gidin evinizde zıkkımlanın ulan! ibne herifler

ölmesin kimseler!
  • bana "r.i.p manzaraya karşı rakı - balık" dedirten yasaklamadır...
387 entry daha
hesabın var mı? giriş yap