• bir gece platon un elinden su icmi$ olmaktir, gerizekalilik falan degildir; eger her $eyin sonuna yakla$tiginda o ideal size hala dunyanin ugrunda en cok ugra$ilasi, fedakarlik edilesi $eyi olarak gorunuyorsa..

dunya idealist olan insanlar sayesinde kalkinir, cunku geli$menin bi yerlerinde illa ki kendinden vazgecme durumu lazimdir..

bunlarin kiymetini de en cok gotunu kendinden ba$kasi icin kipirdatmayanlar bilir, belki kendilerinden cok bunlar bilir..
  • üniversite eğitimi bitinceye kadar devam eden pseudo dönemdir.
  • ne derseniz deyin, hırslı olmayı gerektirir.
  • ideal insan olmayı gerektirmeyendir.
  • bazen sınır diye bir şeyin ortadan kalkmasına neden olur.
  • asla sahip olamayacağım kişilik çeşididir. idealist olmak her ne kadar kişinin kendisi temeline dayansa da, çevreye karşı bazı acı sonuçlar doğurabilir. idealist olmak hırslı olmayı gerektirir. hırslı olmak rekabetçiliği gerektirir. rekabetçilik; dost, düşman, tanıdık, tanımadık ayırt etmez. rekabetçilik bir doz daha fazla olursa, idealist olmak adına çevrenizdeki insanları kaybedebilirsiniz.

idealist olmak ve insan ilişkileri pamuk ipliğine bağlıdır diyebiliriz. idealist insanları her ne kadar tebrik etsem de bu son önermeden dolayı pek sıcak bakmadığım doğrudur.
  • yorucudur.
    içinde bulunduğunuz şartlar ve elinizdeki imkanlar yetersizse kendinizi kastığınızla kalırsınız.
    suyu akışına bırakmak iyidir.
  • ciddi manada çok yorucudur. realist olmak çok daha iyidir aga. misal; ingilizcem ana dilim gibidirmişmişim de mişmişmiş yani. işin içine akademik ingilizce girince ve iş iyicene kelime bilgisine girince ağır sıçtım. yanıma aldım 4 tane dilci oturdum en baştan çalışmaya başladım. bekle beni dtcf.
  • 50 60 senelik ortalama bir insan hayatında olunması gereken en son sey not:hedefler uzakken güzeldir bırak uzak kalsın;)
  • çalışırken ya da boş vakitlerinde hatta su içerken bile hayalini kurduğu kariyer planları için ailesini , eş adayını , zevklerini ve bazen ihtiyaçlarını bir kenara bırakabilen şahsiyetlerin karakter tanımlarıdır.
    güzeldir be... idealist olmayan insanın aldığı nefes bile boşadır... yani bence !
hesabın var mı? giriş yap