• uzun zamandir yalnizken dinlendiginde ayrilik acisini bile ozlediginizi hissettiren sarki.
  • her ne kadar "if you leave, don't leave now" diye başlayarak "şimdi gitme" dese de sonraki dizelerden de anlaşıldığı üzere bu şarkı bir insandan vazgeçmeye hazır olmak şarkısıdır. hayata devam edilmesi gerektiğini hatırlatır insana. nada surf cover'ını ele alırsak, o tatlı melodideki huzur hiç bir şeyin daha kötü olmayacağını anlatır size. artık gelecekteki değişimlerden ya da yeniliklerden ve hatta yalnızlıktan bile korkmazsınız.
  • londra'nın şeker mi şeker indie folk yapan grubu daughter'ın 4ad etiketiyle 18 mart 2013 tarihinde çıkmış albümü. daha önceki minik ep'lerinde dinlediğimiz bazı şarkılar ve yeni şarkılarla güzel bir track listesi bulunan bu albüm aynı zamanda aslında grubun ilk uzun soluklu lp'si diyebiliriz.

ayrıca 2 nisan 2013 tarihinde salon iksv'de verdikleri konserde çaldıkları setlist içinde de dahildi bu albüm.
  • pretty in pink filminin soundtrackinde bulunabilecek mükemmel bir omd klasiği. gerçi nada surf versiyonu da orjinalinden iyi olan coverlar kategorisine rahatlıkla girebilir. benim tavsiyem nispeten daha neşeli bir melodiye sahip olan omd versiyonu ile dönüşümlü olarak dinlenmesidir ki bu şekilde melankoli denizinde boğulmak üzereyken yüzeye çıkarak gereken oksijen alınıp yeniden dalışa geçilebilir.
  • destinys child'ın en başarılı albümlerinden the writings on the wall'da olan, beyonce ve next'in süper bir düetidir. bu şarkıda next'in vokal performansını görünce usher da kimmiş diyorsunuz.
  • daughter grubunun 2013 yılında çıkardığı muazzam duygusal, durgun , insanı alıp götüren şarkılara sahip albümü. benim için çok nadir bir olgu olan her şarkısı güzel olan albümlerkategorisine bu albümü rahatça eklerim.
    şarkı listesi şöyle bir şey;
    1-) winter
    2-) smother : benim için albümün en vurucu şarkısı. "sometimes i wish i've stayed inside my mother...never to come out" der ve daha da bir şey söylemez. kexp canlı versiyonu fazla iyidir, sunucu bile "wow, ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum" der.

3-) youth : zaten asıl ünlenmelerini sağlayan şarkı bu.
    4-) still
    5-) lifeforms: elena ablam grooooouuoouououoooow derken ben başka diyarlara gidiyorum.
    6-) tomorrow
    7-) human
    8-) touch
    10-) amsterdam
    11-) shallows : albümün adı galiba bu şarkıdan geliyor. şarkının içinde bi ara acıklı bir şekilde "if you leave when i go, you'll find me in the shallows" diyor.
  • bendeki yeri çok ayrı olan, gözlerimi doldurabilen şarkılar içeren daughter albümü.

bana aynı zamanda şarkıların içinde yaşamaktan ne kadar yorulduğumu hatırlatıyor.

(bkz: shallows)
hesabın var mı? giriş yap