• duru tiyatro'da bu sene sahneye konulan oyunun adı. yazar sam bobrick. oyuncular emre kınay ve evrim alasya. oyun sırasında durucazz ekibi de canlı müzik ile katkı sağlıyorlar oyuna. oyun iki perde. ilk perde 1 saat 10 dakika sürünce tek perde de bitirecekler herhalde diye düşündüm.

akıcı, hızlı ve komik bir oyun. ruhsal açıdan sorunlu bir kadının bir adama yamanmaya çalışması ile başlıyor ve olaylar gelişiyor. son sahnedeki evrim alasya'nın dönüşümü ve enerjisi şahane idi.

iki oyuncu da çok iyi bir performans koydular ortaya. evrim alasya yerine başka bir kadın oynasa aynı keyfi alır mıydım bilemiyorum. kendisinin ilk izlediğim oyunu olabilir. iyi bir fiziği var ama asıl övgü oyunculuğuna.

müzikler de çok keyifliydi. özellikle "deli gibiyim ama deli eden erkekler! aslında..." kısmı çok ritmik ve eğlenceli geldi.

gidin izleyin... böyle hüzünlü bir pazar günü için bana çok iyi geldi.

iyi seyirler
  • emre kınay ve evrim alasya'nın partner enerjisinin zirvede olduğu, her şeyden öte evrim alasya'nın performansı ile devleştiği, eğlenceli, ritmik, dolu dolu sadece bu sezonun değil belki de son 10 yılın en iyi komedisi...

(bkz: duru tiyatro)
  • dün akşam katıldığım etkinlik. gergin ülke gündemini bir nebze olsun unutturmuştur.
  • durujazz ekibi ve müzikler çok güzel, hem emre kınay hem de evrim alasya'nın bu kadar güzel sesleri olduğunu bilmiyordum.
    oyunun 2. yarısı, ilk yarısına göre daha hareketli ve çok komik.
    ilk yarısında evrim alasya'nın performansı gözdoldurucu olsa da, rolü gereği çok fazla ve hızlı konuştuğu için ben konsantre olmak da zorlandım oyuna. hoş, ben keyifli bir günde değildim ama çıktığımda iyiki gitmişim dedim.
  • evrimin rolü gereği histerik bir kadını layikiyla canlandırdığı oyun ve seyrederken ciddi anlamda yoruldum ki demek doğru yolda.
    emre kınay da baya komediye yatkin aslında, oynasa guzel olur bence.
    güzel, keyifli bir oyun ve tahminen ödül alır bu sene.
  • evrim alasya'nın ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu farkettiren oyundur. enerjisi yüksek, yüzü gülen ve çok da güzel bir hanım olduğunu da idrak etmeme vesile olmuştur. ayrıca shanette rolünü canlandırmaktadır.

emre kınay komedi oyununa çok gitmemiş, daha oturaklı roller yakışıyor bence. yaptığı espriler yapış tarzından değil de içeriğinin güzel olmasından geçiyor seyirciye. ayrıca jack rolünü canlandırmaktadır.

tanım: sam bobrick tarafından yazılmış orjinal adı two single people olan, emre kınay ve evrim alasya'nın sergilediği 2 perdelik keyifli bir komedi.
  • muğla'da dün akşam izleme fırsatı bulduğum temsildir. evrim alasya'nın performansı müthişti. emre kınay da iyiydi ama evrim alasya'nın çıktığı seviyeye çıkamadığından biraz performansı düşük geldi. ilişkiler üzerine ironiler ve sağlam göndermelerle dolu bir oyun izledik. gidilip görülesidir.
  • oturup kahkahalarla gülen insanları izledik boş gözlerle.hatta bi ara o kadar sıkıldım ki açtım twitterdan haber okudum.kız arkadaşım uyuyakaldı.günümüzün saçma dizilerinden bir bölüm izlemiş gibi olduk vesselam.evrim alasya'nın oyunculuğundan başka ne öğrenilecek bir şey,ne alınacak bir mesaj vardı.hayatımdan 2.5 saat çaldığıyla kaldı.
  • keyifli, güzel bir oyun. defalarca söylenmiş ama evrim alasya'nın oyunculuğunun altını çizmek lazım. olay, defalarca aynı oyunu oynayıp rolü ezberlemek de değil. bu kadın gerçekten çok başarılı. emre kınay da iyi bir oyuncu belki ama hikayeleri sürükleyen gerçek anlamda evrim.. süre olarak 2 saati biraz aşıyor ve gerçekten hiç sıkılmadan keyifle izlenen başarılı bir oyun olmuş..
  • çok güzel oyun. dün geceden beri "deli gibiyim ama deli değilim / beni deli eden erkekler..." melodisi ağzıma takılmış durumda :) çok eğlendim, çok güldüm. yalnız ben değil, bütün salon oyun boyunca bol bol kahkaha attık. ilk perdesi neredeyse bir buçuk saate yaklaşan, toplamda iki buçuk saatlik bir komedi oyununun tempoyu düşürmeden ve bir an bile insanı sıkmadan, harika oyunculuklarla sahnelenmesi büyük başarı. emeği geçen herkese tebrikler!

ancak evrim alasya'ya bir parantez açmak lazım: oyunun yıldızı kesinlikle kendisiydi. tv'de canlandırdığı özelliksiz rollerde fark edememişiz ama meğer ne kadar yetenekli bir oyuncuymuş. çok tatlı ve enerjik de; ben bir günde onun repliklerinin yarısı kadar konuşsam ardından on beş saat uyumadan kendime gelemem :)) çılgın, hatta düpedüz zırdeli shanette'i hiç itici olmadan canlandırması şahaneydi. dilerim onu başka oyunlarda da izleriz.
hesabın var mı? giriş yap