• zamanında amiral gemisi almış insandır. teknoloji her gün gelişiyor ama 2 yıl önceki aldığınız cihazın hafızasını aptal aptal oyunlarla doldurmazsanız bugün bile gayet iş yapıyor. örneğin benim peder bey, zamanında s4 aldı sıfır olarak, o cihazı geçen seneye kadar kullandı, bir gün yavaşlama, sıkıntı çıkarma gibi bir durum olmadı. bataryasını değiştirdi bir kaç kere o kadar. neden? adam telefonuna gereksiz bir şey yüklemiyor, düzenli sıfırlıyor ve cihaza iyi davranıyordu. sizde iyi davranırsanız bugün aldığınız cihazı çok rahat 5 yıl kullanırsınız.
  • 3 yılı geçerek cimri(s) olduğumu görüyorum.

applespor.
  • yazılımsal olarak cortla(tıl)masa bir 2 yıl daha kullanacak insandır. paranın ağaçtan toplanmadığını, kıymetini bilmektir.
  • dördüncü yılımızı çok şükür geçirdik. gösteriş için telefon alınmaz. ihtiyacını gideriyor mu ona bakacaksın.

edit: imla
  • cimrilik falan demeyin de, 4 yıldır iphone kullanıyorum.
    hiçbir problemi yok.
    taş gibiyken neden durduk yere değiştireyim ki.
    gittiği yere kadar kullanabilirim.....
  • özür dileriz.
  • 4 yıldır s3 mini kullanıyorum, mevzu paraya kıyamamak değil, mevzu baba (bkz: duyuni umumi)
  • parasızlık
  • iphone kullanıyorsa çok normal bir şey. daha fiziksel ömrünün aşağı yukarı 1/3'ünü kullanmış demektir.
    e: harf
  • 4 yıldır aynı telefonu kullanıyorum. ondan önceki çalınmasaydı, onu 7 yıldır kullanıyor olacaktım. olay cimrilik değil. zira cimri dediklerinizin belki de piyasada olup da alamayacağı telefon yok. olay gösteriş değil. ne beklediğin ve ne kadarını aldığınla alakalı. sosyal medyada mı takılacaksın, teknolojik bir şeyler mi yapacaksın veya sadece telefon et, telefona cevap ver, mesajlaş mı olay? facebook aynı facebook, instagram aynı, whatsapp aynı, locus gis aynı, haritalar uygulamaları aynı, twitter aynı. güncelleme alabildiğin ve artık güncelleme alamadığında o cihaz ile bir şeyler yapamamaya başladığında değiştir onu. 2 yılda bir değiştirenlere de, cihaz konusunda ihtiyaçlarını karşılayabildikleri kadar uzun süre kullananlara da saygı duyuyorum.

2013 - 2016 samsung galaxy s4
    2016 - ....... samsung galaxy s6 edge plus
hesabın var mı? giriş yap