5812 entry daha
  • 2,5 yıl kadar önce yılbaşı kampanyasından 83 bin tl olarak aldığımız sıfır aracımıza oto galeri 120 000 tl verdi. 120 000, yüz yirmi bin. demek ki 130 bin civarı bir rakama satacak abimiz. %50 ye yakın kâr vallahi güzel para.

arabada egea ha. 1.6 benzinli. gaz pedalını dibine kadar basınca anca hareketlenen araç.
  • almaya kalkıştığım bir hevesle başladığım ama sonu hüsran olan durumdayım..
    edit:hundai accent blue ile mutluluğa eriştim
  • devlet müdahale etsin yazılmış bazı entrylerde. ben 6 ay arastirdiktan sonra bundan 2 ay önce bir araç aldım. biliyorum o parayi etmediğini, ama arkadaş ben 5 kuruşa aldığım mali sana neden 3 kuruşa vereyim. bu kafayla gittikçe daha çok beklersiniz.

edit: ötv indirimi olacağını da sanmıyorum. arz olacak ki talep olsun. piyasada araba yok. yıl sonu belki.
  • bu başlıkta en son covid19 yüzünden insanlar işsiz kalacak arabalarını komik fiyatlara satacaklar deniyordu . o da olmadı. sırada nasıl bir beklenti var acaba.
  • ucuz kredi müjdesinden(!)sonra yükselmeye devam edecek piyasadır.
  • hemen hemen her yıl 1-2 araç değiştiren biri olarak söylüyorum.

17 ocak'ta 107 bin tl ye aldığım aracı, bozulan iş hayatım yüzünden ilana 165 bin tl ye satışa koydum ve telefonlarım susmadı. araca bakmaya gelen ve arayanların %90 'ı al-sat yapan çakallardı. bu aracı bu fiyata alıp kaç paraya satacaklarını düşünüyorlar anlam veremedim. birtane alsatçıyla anlaştım (tabi ki yalan söyleyip uzun yıllar bineceğim falan diyor ama 160 bin km de arabayla nasıl uzun yıllar binicek anlıyorsunuz)

bundan önce eşime bir jeep marka aracı 76 bin tl 'ye almıştım. onuda 4-5 ay sonra 108 bin tl ye satmıştım. hatta şöyle bir anım var, adam eşine alıyorum diye yalvardı yakardı 115 e yazdığım aracı 108 verdim. aracın satışını yaptıktan sonra malüm sitede 120 civarı bir fiyata satışa koymuştu.

ikinci el piyasası için konuşuyorum, öyle abartıldığı gibi bir araç ihtiyacına gerek yok hele ki tr gibi halkın cogunluğunun şehirlerde yasadığı ve toplu ulaşıma kolay ulaşım imkanı olduğu yerlerde araç almak işkence olarak düşünüyorum.

babamın eski bir galerici olmasından dolayı az çok arabadan anlarım. su tesisatçı olan bir arkadaşıma işi bildiğim kadarıyla öğrettim ve adam şuan sadece al-sat işiyle uğraşıyor. 45 -50 k lık bir sermaye ile başladığı işe şimdi 300 k lık bir sermaye biriktirmiş ve bu tutarıda yaklaşık 18-24 ay arasında yaptı.

almayın kardeşim taksiler bedavadan biraz pahalı sağ sola giderken taksiye binin. piyasa düşsün elinde patlasın bu çakalların.

neden bedava onuda söyliyim araca binmek masraftır. sigorta + kasko + bakım + arıza + yakıt + muayene + gezme isteği daha fazla maliyetli oluyor.
  • arkadaşlar sizlerden naçizane bir isteğim olacak.

birçok arkadaş arabaların yıllara göre tl olarak piyasalarını yazdığını görüyorum.
    sizlerden ricam lütfen tl karşılığının yanına parantez içinde o günkü kura karşılık dolar değeri nedir yazabilir misiniz?

bu sayede araçlar yıllar içinde değer kazanmış mi kaybetmiş mi anlamak çok daha kolay olacak.
    her entry için ayrı ayrı dolar bakmaktan yoruldum.
    lütfen bu hizmeti bize çok görmeyin.
    saygılar.
  • markası modeli önemli değil 2015 model bir aracın 45 bin civarı olması gerekirken 80 binlere satıldığı piyasa.
  • karaborsaya düşmüş maç bileti gibi oldu araçlar. almayın, aldırmayın. o araçlar öyle böyle inecek. aciliyetiniz yoksa araçlara bakmayın. sonbaharı bekleyin.
  • 10 birime alan adam 9 birime satmayacağına göre, asla düşmeyecek piyasadır
29481 entry daha
hesabın var mı? giriş yap