• evyapci arkadaslar icin istedikleri konfigurasyonda nbase almalarina imkan veren, musteri memnuniyeti yuksek bir firma.
    eski bir evyapci olarak tavsiye edilir saticilar arasinda sahsim adina. umarim bu sekilde hizmet vermeye devam ederler ve aromalarda urun gamlarini arttirirlar.
    ha son olarak reklamlari da olsun madem. tik

edit: @zamana forsa uyardi adres degismis, duzeltildi.
    hala iyi calisiyo adamlar bu arada.

edit2: www.ilkekimya.com.tr olmus
  • bu gün beni çok duygulandıran firma, böyle firmalar kaldı mı dedirttiler, yanlış ürün aldığım halde şikayet değil çözüm amaçlı aradım, denemelik yanlış aldığım ürün yerine ücretsiz denemem için ürün göndermeyi teklif ettiler, hatanın bende olduğunu gelen ürünün ücretini vermek istediğimi ısrarla söyledim, almadılar. adam gibi adamlar durduk yere borçlu hissettim. amazon falan halt etmiş, yolunuz da bahtınızda açık olur inşallah.
  • ürün kalitesi, çeşitliliği ve güvenirlik açısından kendisini aşmış, müşteri memnuniyetinde arza çıkmış firma. türkiye'ye bu tür firmalardan daha çok lazım. her alışverişime 40-50 liralık hediye ekleyen firma, son siparişimde benim yüzsüzlüğümü bile bana çok görmemiş, bu kez hediyeleri belirttiğim aromalardan yollamıştır. şahsında selahattin beye ve ilke kimyaya teşekkürü borç bilirim.
  • başarılı bir firma. ilk kez sade içmek amacıyla nbase siparişi verdim. sorunsuz ve özenle gönderildi. öncesinde ise, sabırla telefonda yaklaşık 148 sorumu yanıtlayarak memnuniyetimi de kazanmıştır kendileri. tebriks.
  • esigara likitinde babanıza dahi güvenmeyiniz. basf, merck gibi firmalar bu tip bir kaç kafadarın bir araya gelip kurduğu küçük firmalara değil satış yapmak; kapıdan içeri almazlar. bunlar ara toptancıdan mal alır. yani bu firmalar nur saçan melekler dahi olsalar, sağlığınız bunların mal aldığı toptancıların insafına kalmıştır.

ara toptancıdan gelen pg ve vg'nin saflığı muammadır. pharma grade, food grade ve sabunluk tabir edilen adını hatırlamadığım daha az saflıkta çeşitleri olan bu bileşenlerin hangisini tükettiğinizi denetleyen hiçbir mekanizma bu ülkede yoktur.

pg vg satanlara bu suali sorduğunuzda, en iyi ihtimal ara toptancının deposunda çekilmiş, üzerine a4 kağıdı yapıştırılmış bir bidonun fotoğrafını kanıt olarak gösterebilirler.

en çok dolap aromalarda dönmektedir. alibaba kanalıyla tedarik edilen, litresi 10-50 dolar ortalama maliyetle satın alınan pastalık böreklik gıda aromaları çük kadar şişelere doldurularak müşterilere çakılır.

aromalarla ilgili en büyük sıkıntı; pasta börek için üretilmiş bu sıvılar mide asidi ile parçalanmaları öngörüldüğünden, ısıl işleme tabi tutulup solunduğu taktirde ne gibi yan etkilere sahip olduğunun bilinmemesidir.

nikotin en pahalı bileşendir. bunun dozajı, menşesi, son kullanma tarihi, saklama koşulları gibi bir sürü değişkeni vardır. yanlış yerden tedarik edilen nikotin veya fazla katılan nikotin zehirlenmelere, hatta ölümlere yol açabilmektedir.

anladığım kadarıyla pg ve vg'de 1'e 20, aromalarda ise 1'e 100 kar oranları vardır. müşteri memnuniyeti ayağına bedava ürün göndermeler falan hep bundan ötürüdür. maliyet o kadar düşüktür ki hemen her satıcı bol keseden bunları dağıtmaktadır.

kimseyi hedef almıyorum. hele başlıkta adı geçenleri tanımam etmem. "sektörün" geneli merdiven altı işletmelerden (işletme demek istemiyorum aslında "kişiler" daha doğru bir tabir) oluşmaktadır. likitler küvette mi karıştırılıyor, vileda kovasında mı belli değildir.

bana güven verecek ciddi bir üretici aşağıdaki kriterleri yerine getirmelidir.

- bileşenlerin menşeleri belgelerle (fatura) kanıtlanmalı, müşterilerle paylaşılmalıdır.
    - sağlık bakanlığı, tarım bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmelidir.
    - bünyesinde kimyager, kimya mühendisi, gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve biyolog gibi uzmanları çalıştırmalıdır. (sanırım sektörün ortalama eğitim seviyesi lise terk)
    - laboratuvar koşulları denetlenmeli, sertifikalandırılmalıdır.
    -sattığı malı faturalandırmalı, vergisini ödemelidir.

t: esigara likiti satan kişiler.
  • artık sitesinden nbase çeşitleri görünmeyen firma. çöktüler galiba bunlara da
  • defalarca alışveriş yaptığım, her defasında problemsiz ürünümü teslim aldığım, sorularımın hepsine de yanıt aldığım kimya firması.

nbase çeşitleri de site içerisinde kimyasallar/kişiye özel/gliserin&glikol şeklinde bulunabilir.
  • kendilerine türkiyenin kimya deposu olarak isim vermişler (bkz: kimyam bozuk)
  • işini hakkıyla yapan bir kuruluştur efendim. içinde cam ve kimya malzemeleri barındıran bir kargo, zarar görmeyecek şekilde nasıl kutulanır konusuna ders niteliğinde bir kargo aldım bugün kendilerinden. sigarayı bırakıp e sigaraya geçtiğimde hissettiğim doğru karar verme hissi, ev yap malzemelerini artık ilke kimya'dan alayım dediğimde de hissettirmiştir.
  • ilk alışverişimde ağzımda buruk bir tat bırakan firmadır. kargo süresi, müşteri hizmetleri gibi konularda iyiler gördüğüm kadariyla. ama "dürüstlük" konusunda standart bir şark kafalı türk firması olmaktan öteye gecemiyorlar.

şöyle anlatayım efenim.
    aldığım nbase ve aromalar kaliteli ve damak tadınıza uyarsa seçeceğiniz ürünler. fakat bir tobacco aromaları var ki tam bir tuvalet, mutfak temizlik ürünü. iki haftadır demlendigi halde tobaccodan çok sıvı sabuna benziyor tadı ve kokusu.

ve sorun burada başlıyor...

ürünü begenmedigimi ürün yorumlarına yaziyorum, ardından... sonrası yok çünkü yayınlanmıyor.
    olabilir, bakmiyolardir sitelerine diyorum.

diğer beğendiğim bir aromaya yorum yapıyorum ve ...
    şak diye yorum yayınlanıyor.

yazik

keşke tam dürüst bir likit-aroma firmasi bulabilsek türkiye'de

edit: yorum yayinlanmis. eh gec olsun guc olmasin diyelim.
hesabın var mı? giriş yap