• faber castel markalı herhangi bir ürün.

abi renkli kalemi olsun, kurşun kalemi olsun yeşil yeşil. hem böyle içimden '' zengin bunlar '' diye iç geçirmişimdir. ben genellikle daf dershanesinin sikimtrak odundan yapılmış kalemini kullandığım için aaahh aahh, daha fazla konuşamayacağım, hislendim.
  • düğmeli kalem kutuları vardı, basınca kapağı açılırdı, kalemtraş çıkardı, silgi fırlardı, termometresi filan vardı bunların*. birisinde bunlardan olunca hemen vaay denir kurcalanırdı. durmadan aynı tuşa basılır aynı şekilde açılan aynı kapak hemen kapatılırdı. ayrıca şöyle kullanım imkaları sunarlardı bize, fırlayan kapağın ucuna silgi parçası, ufak tükürüklü kağıt topları konurdu ve kapak açılarak bu cephane hedefe yönlendirilirdi.

bozuluyorlardı bir süre sonra ama olsun bozulabilirdi artık nede olsa yapmıştı o üzerine düşen görevi. evet.
  • önlüklere takılan yakalık. zamanında dantelli, fistolu olanları çoğunlukla sosyoekonomik seviyesi nispeten yüksek olan ailelerin çocukları takardı. diğerleri ise genelde düz ve sürekli yıkanmak suretiyle tek bir yakalıkla haftayı bitirirlerdi. bir de nedenini tam olarak anlamasam da diş teli. diş teli olan çocuklar da genelde zengin olurdu.
  • (bkz: krampon)
  • içi peluş kaplı lastik bot bunlardan biridir.erkeklerde mavi , kızlarda kırmızı olanlarıyla sosyal eşitliğin bir simgesi olarak mazimizde yerini almıştır.pony ve kinetixin doğuşuyla mertlik bozulmuştur.
  • ayaklara baktığında anında şeceresi çıkardı ortaya bizim zamanımızda. o zamanlar kalite ayakkabıların böyle taklitleri falan yapılamazdı, neyse oydu. şimdiki çocuklarımızda çağın gerisinde kalmıyorlar tabi, ayakkabının çakma olup olmadığını yüz metreden anlıyorlar veletler.
  • arı maya desenli kokulu silgi. bunların bir çok renkten çeşidi vardı. kızların genelde kalemkutuları envai çeşit araç gereç ve aynı zamanda bu silgilerden oluşurdu. silgileri sırasıyla ona buna koklatarak "aaa, bu güzelmiş, aa bunun kokusu daha güzelmiş" tepkilerini almak gerçekten bir statü simgesiydi. yeşil olanın kokusunu ben de severdim. (bkz: #463726) bunu kızlardan katakulli ile çalıp, gizli gizli kokladığım olmuştur. haylaz ben...
  • agatha marka toka. ozel okulda bile statu farki yaratirdi.
  • (bkz: tamagotchi)

bizim çocukluğumuzda psp mi vardı anasını satayım. böyle rezil şeylerle oyalanıyorduk biz de. zenginlerin tamagotchi'leri genelde daha büyük ve afilli olurlardı. hatta bizim hoca yasaklamıştı sınıfa getirmeyi. ben de sabah işe giderken anneme verirdim, kadıncağıza duruşma aralarında sanal bebek baktırırdım. melek gibi kadınmış vallaha, şimdi düşününce tekrar farkettim. ehm konuya dönelim. bu tamagotchiler tahtakale piyasasından temin edilirdi genelde. fakat halam bana isveç'ten bi tane getirince bayağı cool bir statü kazanmıştım.

acaba nerdedir o beyaz alet şimdi.

edit: (bkz: neden kötülendiği anlaşılamayan entry ler)
  • benim mıknatıslı, kat kat kalemliklerim olurdu. böyle bir tanesi teyp şeklindeydi mesela. silgisi için, kalem koymak için yerleri olurdu. bir de kendisinin kalem açacağı olurdu. sınıfımdaki öğrencilerce pek dikkat çektiği için annem arkadaşların kıskanır derdi alırken ve evde kullanmak şartıyla alırdı. çocuk bünyem o zaman anlamazdı tabii götürmek isterdim. şimdi anlıyorum da iyi ki götürmemişim bunları okula. evet. annem haklıymış
hesabın var mı? giriş yap