• sayın cumhurbaşkanımızın dile getirdiği;

- teog sınavının kaldırılması
    - her lisenin kendi sınavını yapması

istekleri sonrasında aklıma gelen durum. gerçekten de bizler bir şey yapamaz mıyız? sayın cumhurbaşkanımızın gönlünü yapıp imam hatipleri başarılı kılacak bir sistem üretemez miyiz? kanun hükmünde kararname olur, almanya'nın oyununu bozacak bir yapı olur, bizi kıskananlara verilecek bir cevap olur, kılıçdaroğlu'nun lider karizmasının olmaması olur... olur da olur, yeter ki bir yol olsun.

15 yıllık iktidar, beğenilmeyen laik sistemin memurları, öğretim görevlilerini, doktorlarını, mimarlarını, mühendislerini, öğretmenlerini, askerlerini vs. kullandı ve bu insanların bir kısmı emekli oldu, bir kısmı olmak üzere, bir kısmı başka yerlere gitti. artık akp'nin kendi biçimlendirdiği eğitim sisteminin çarklarından geçmiş insanlar meslek hayatına atılıyor. yeni doktorlar, yeni mühendisler, yeni öğretmenler vs. artık sayın cumhurbaşkanı da eğitim politikalarında kötü olduklarını kabul ediyor. yani kendi torununu okutacak öğretmen, hasta olduğunda gideceği doktor, güvenliğini sağlayacak olan kolluk kuvveti kalite yönünden belirsiz. eskiden süperdi, herkes harikaydı anlamında bir şey ima etmiyorum ama bu kadar kalitesizliğin - bu kadar imkana rağmen- oluşması kendi başına ciddi bir araştırma konusu olmalı.

2012 yılında eğitim sistemimiz hakkında alıntıladığım şöyle bir entry yazmıştım:

(bkz: #27367013)
hesabın var mı? giriş yap