• hikayeyi duymuşsunuzdur, ikinci dünya savaşı sırasında churchill avam kamarasında konuşmaktadır, bir vekil söz alarak ''sayın churchill siz stalin'i övüyorsunuz'' diyerek kızar. churchill der ki, ''hitler cehennemi işgal etse şeytanı övecek birkaç şey bulurum''

kimsenin kimseyi günahsız sandığı filan yok, ortada olan şeyleri geviş getirip getirip captain obviousluk yapmanın manası da yok, bu kadar hayvani güç konsantrasyonu karşısında şeytan olsun gerekirse o da övülür.
  • aklı başında insan politikacıların ne olduğunu bilir.

ben imamoğlu’nu günahsız falan sanmıyorum ama akp’lilerin yanında melekten de temiz kalır.

üstelik anlamadığınız bit nokta var; iktidar sahiplerini yerlerinde kök salmadan değiştirmelisin ki yolsuzluk, haksızlık, adaletsizlik, adam kayırma genlerine işlemesin.

bugün bir belediye çalışanı bir adayı protesto ediyorsa o çalışan belediyenin değil bir partinin çalışanıdır. bunun sakıncalılarını bilmiyorsanız yapılan bağışlara bakmanız yeter.

herşey belki hemen çok güzel olmayacak ama değişime alıştıkça olacak, ben inanıyorum.
  • ilk taşı imamoğlu 'ndan daha günahsız atsın dense ortada kimsenin kalmayacağı durum.
  • her insanın günahı olabilir lakin karşısında bu kadar kitapsız ahlaksız güruh varken imamoğlu melek kalmaktadır.
  • mesele imamoğlu veya herhangi birinin günahsız olması değil, hatta imamoğlu uzun yakışıklıdan daha bile günahkar olabilir problem değil

mesele artık gözümüze soka soka yiyenlerin yiyememesini istemek, bankamatik memurlarını sokakta toplu taşımada internette sağda solda artık görmekten bıkmak, cemaatlere ve uydurma vakıflar adı altında çoluk çocuğa para aktarılmasını engellemek
  • ya kanzuk ve ekibi bu açık isyanımdır ulan .. ne halt yiyorsunuz siz yahu? tamam bu gece akgezentroll gecesi, siz özel mi istihdam ediyorsunuz bunları? parasız yazmaktan imanımız gevredi. akgezentrollere ne maiş ( maaş değil) ödeniyorsa aynısını isterük. akgezentroll başlıkları bitmedi bari tazmin edin.
  • herhangibir siyasiye inanan ve bugüne kadar fikrini o inandığı siyasilere tecavüz ettiren kişidir, anlayın artık aslı açık kahverengi diğerleride değişik rengi
  • tabii ki günahsız değildir, insan beşer. fakat ümmetinin liderine "peygamber kibir yaptı o yapmadı, peygamber son peygamber olmasaydı sonraki o olurdu, allah'ın tüm vasıflarını toplayan insan" diyenlerin ve bunu savunanların bu bakışı kınaması kadar garip değildir. biz sıçmışsak siz lağım çukurundasınız.
  • ülkemizin genel sorunu sanırsam tamamıyla kabul edip tamamıyla reddetmek. istanbulda yaşamıyorum yaşasaydım imamoğlu'na verirdim. ancak açık kapı bırakmamak her kim için olursa olsun benim nezdimde yanlıştır. bu çok çok sevdiğim ulu önderimiz için de geçerlidir. insan yanlış yaptıkça doğruyu bulur. yanlış yapmadan da doğru bulunabilir ancak yanlış yapmamış insan eksik insandır. yanlış yapıp da yaptığı yanlışı anlamayan insan ise hiçbir zaman tam olamayacak insandır.
  • malum zat ve avaneleriyle kıyaslarsak eğer günahsızlık konusunda peygamberlerden de ötede kalır. boşuna algı kasma.
hesabın var mı? giriş yap