• an itibarıyla tweet atmıştır

sadece istanbullu değil, türkiye seninle başkan. umarım sonuç verir bu çağrın.

--- spoiler ---

ibb başkanı ekrem imamoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla, “bir an önce sabit saat uygulamasından vazgeçilmeli, yaz/kış saatine geçilmeli.” dedi.

başkan imamoğlu, “hiçbir tasarrufa yol açmadığı gibi vatandaşların güne karanlıkta başlamalarına, çocukların okula karanlıkta gitmesine, milli maçları izlemek için bile gece yarılarına kadar beklemek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

--- spoiler ---
  • sonunda birisi bu saçmalığı haykırdı.
  • sonuna kadar desteklediğim çağrı.
  • çokomelli arkadaşın aliexpress vergisiyle birlikte halka çakıp kaçtığı iki garabetten biri.maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz,dolarla borcunuz var mı falan filan diyordu kaçmadan önce,ekonominin geldiği durum da ortada.
  • imamoğlu dedi diye yapacakları varsa da artık yapmayacaklarmış. demeseydi, hemen yarın kaldıracaklardı zaten. birçok şeyi, muhalefet dile getirince, gündem yapınca, üstelik böyle herkesin rahatsız olduğu bir konuda halktan destek de gelince, iktidar konuyu en azından değerlendirmek zorunda hissediyor kendini. ama yok, imamoğlu istiyor diye, dile getirilmemesi lazım. kafalar pırıl pırıl.
  • bildiğim bir şey varsa ekrem başkan el attıysa bu sorunu da en kısa sürede çözecektir.

görsel

o ceket ne zaman çıktıysa daha da kötü kaybettiniz.
  • sonuna kadar desteklediğim çağrıdır. her sabah karanlıkta uyanmaya lanet eder oldum.
  • koyu akp'li olsaydım bile sırf bu sabit saat uygulama kararı yüzünden ömrü billah oy vermezdim bunlara. hayatımda böyle saçma ve gereksiz bir uygulama görmedim.
  • türkiye katarla saat farkı olmasın diye ığdırın ucundan geçen meridyene göre saat hesaplıyor oysa kocaelinden geçen ve nüfusun %70 den fazlasının yaşadığı batıdan geçen meridyene göre hesaplamalıydı. istanbul, ankara ve izmir'de yaşayanlar gün doğmadan işe ve okula giderken van, erzurum ve diyarbakır'daki insanlar rahat rahat işe gidiyor. oysa batıdan geçen meridyen saat olarak hesaplansa tüm türkiye sabah işe ve okula aydınlıkta gidecek.
  • sabah işe gidiyorum karanlık. akşam işten çıkıyorum, eve gidene kadar karanlık. vampirmiyim ben aq.
hesabın var mı? giriş yap