• aslında konu çok basit mesele aday değil recep bey karşısında sağlam durabilecek güçlü birinin çıkması ve kazanmasıydı. herkes bunu başarabilecek tek kişi olarak meral akşener'i görmüştü ve biraz da mecburen desteklemişti. muharrem ince kimsenin aklında yoktu ve adaylığı açıklanınca birden herkes sağlam aday lan gerçekten ağzı da iyi laf yapıyo olur mu olur dedi hepsi bu. bu bana göre aslında ümit vericidir. muhalif kesimin birleşmesinin güçlü sinyalidir.
  • (bkz: #76835364)
  • son derece doğaldır. akşener, biraz popüler olduğunu hissedince, chp'nin daha zayıf bir aday göstereceğini umarak çatı aday fikrine olumsuz bakmıştı. ikinci tura kendisinin kalacağını umuyordu. hdp'nin de ittifak dışında kalmasını istemişti. chp, hem akşener'i gölgede bırakacak bir aday çıkarttı, hem de ince'nin adaylığını açıkladığı sırada "daha geniş kapsamlı ittifak" vurgusu yaptı. kastedilen hdp'ydi elbette. hedef de akşener'di.

ayrıca akşener'in "kırmızı çizgileri", ince'nin attığı radikal adımları atmasına izin vermez. onun bütün olayı bahçeli'ye karşı tutumu. başka bir numarasını ben bilmiyorum. yeni şeyler her zaman heyecan yaratır. bu heyecana, toplumun antipatisini kazanan bahçeli'nin karşısındaki en büyük muhalif olması özelliği de eklenince bir süre coştu. hdp'nin kuruluşundaki heyecanı ve demirtaş'ın yükselişini hatırlayın. aradaki fark, demirtaş'ın heyecanını devam ettiriyor olması.

akşener'in, bırakın seçimi kazanmasını, demirtaş'la arasında en fazla %5 fark olacağını düşünüyorum. kim önde olur bilemem.
hesabın var mı? giriş yap