• kaybedecek sarayı,örtülü ödeneği,yandaş medya ve müteahhidi olmadığı için normal hayatına devam edecektir, ya senin ki kaybederse hiç düşündünmü..?
  • tanım: arkasına harika bir rüzgar almış, muhalefette büyük bir heyecan yaratmış birinin seçimleri kaybetmesi neticesinde ne yapacağına dair akıllardaki zor soru

bildiğiniz üzere cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden kişi milletvekili dahi olamıyor. bu da kaybeden adayların siyaset sahnesinden tamamen silinmesini mümkün kılıyor. öyle olması istenmese bile ince'nin seçimi kaybetme olasılığı tabi ki var. ve bu durumda "bir gecede cahil kalmış" gibi "bir gecede lidersiz kalma" durumu ile karşılaşılabilir. muhalefeti destekleyen yığınların muharrem ince'nin seçim sonuçlarından sonra konumu için talep birliği içinde olmasında yarar var.

burada 3 seçenek mümkün görünüyor:

1- "kılıçdaroğlu'na karşı rakip olmam" diyen ince'nin sözünde duracağı kesin olduğu için kılıçdaroğlu'nun koltuğu ince'ye devretmesi (çok zor ihtimal zira parti inceciler-kemalciler diye ikiye bölünmüş durumda. liderler istese de yalaka ekipleri buna engel olur)

2- istanbul belediye başkanlığına aday olması (attan inip eşeğe binmeye benzeyebilir. ince muhtemelen bunu kabul etmez)

3- bunu ben de bilemiyorum. muhtemelen sözlükte en çok fav alan şey olabilir.
  • yalova'da tatil yapacak.
  • (bkz: erdoğan seçimi kaybedince ne yapacak)

bu benim daha büyük bir merakımdır.
  • asıl merak edilmesi gereken, biz ne yapacağız?
    (bkz: çok yalnızım be atam)
hesabın var mı? giriş yap