• internette her türlü konuyu araştırırken türkçe sitelerde bir türlü bulamadığım bilgileri veya problemlerin çözümlerini yabancı sitelerde bulmama yarayan, günümüzün vazgeçilmez yabancı dili.
  • öğrenmeye çalıştığım dil.

duolingoisimli program üzerinde çalışıyorum ve baya yararlı oluyor, bunun dışında ingilizce bilen arkadaşlarımla konuşuyorum ve işim gereği ingilizce'nin içerisindeyim. benim; have ve has'in farkı nedir, bir fiilin geçmiş zaman hali nedir, could/couldn't ne anlama geliyor ve nerede kullanılıyor gibi şeyleri bulabileceğim bir kaynağa ihtiyacım var. hani çalışırken veya konuşurken karşılaştığım basit yapılar için dakikalarca google araması yapmak istemiyorum. elimin altında bir kaynak (mümkünse bir website) olsun ki oradan çat diye bakayım istiyorum. bu konuda tavsiye edeceğiniz bir kaynak var mıdır sayın sözlük sakinleri.
  • sanırım dünyada en fazla kısaltma kullanan dildir bu. efendim brb, fyi, btw, n/a, wtf var allah var. hadi bunları geçtim teknik terimlerde de bi sürü kısaltma kullanıyor hayvanlar. özellikle çevirmenler için sıkıntılı durum, saatlerce kısaltmanın açılımını aradığımı, çeviri yapmaktan soğuduğumu bilirim.
  • okul hayatımda ve iş hayatım sıklıkla karşıma çıkan ve yıllardır akıcı olarak ne konuşabildiğim ne de anlayabildiğim merettir. yıllardır gittiğim kurslar, izlediğim yabancı filmler, ve gittiğim ülkeler şahsıma fayda etmedi. akıcı olarak konuşan ve hatta internetten tanıştığı arkadaşıyla 9yıldır ilişkisi olan arkadaşıma hep nasıl beceriyorlar lan diye baktırmıştır. artık yaşadığım ülkenin sosyal ve ekonomik şartlarından ve karşı cinsin şişirilmiş uzay egosu yüzünden kendimi bu meretle bir şekilde uyuşturmanın şart olduğunu hissettiriyor. artık balık hafızalı mıyım ya da disleksi problemim mi var bilmiyorum ama gerçekten çok canımı sıkıyor. sanki bu meredi kapınca dünyayı fethetcekmiş gibi geliyor bana. neyse ben bi kaç kelime ezberlemeye çalışayım da belki bi yerden sonra gerisi gelir ? :s
  • anasını sikiyim dil öğrenmenin.olmuyor arkadaş veya ben gerizekalı olduğumdan olmuyor.olmuyor işte.tekrar anasını sikiyim bu işin
  • gerçek hayatta kullanılmadan , buna maruz bırakılmadan ingilizce tam anlamıyla öğrenilemezzzzz....
  • o kadar yıl yazıp,çizip, konuşup anladıktan sonra irlandalı bir taksici karşısında meee'lediğim dildir.
  • (bkz: #71824046)
  • herkesin rahatlıkla öğrenebileceğine inandığım dil. özellikle akıllı telefon gibi imkanlar varken!
hesabın var mı? giriş yap