• ilk değil ama en hatırlamaya değer olanı, ilkokul 3.sınıfta o dönem yeni çıkmış olan britney spears'ın hit me baby one more time şarkısının anlamını öğretmenime sormam, onun da cevap olarak büyüyünce anlarsın diyip pis pis gülmesi. yıllar sonra bu hatıranın akla gelmesi, şarkının sözünde geçen anlamın yanında hocanın kattığı yan anlamı hatırlamak ve bi aydınlanma gelmesi * tüm velilerin ne efendi adam diye hatırladığı genç ingilizce hocasının aslında hayvanın teki olduğunu yıllar sonra farketmek *
  • kırmızı saçlı uyuz öğretmenim
  • fuck you..
  • ilk ingilizce hocamın soyadının "bear" olması. vocabularymiz genişleyince yaptığı meslekten pişman ettirmiştik kadıncağızı.
  • octopus is not a fish
  • sabah gazetesi ile verilen ozmo dergisi ve atv'de yayınlanan programı. o zamanlar 6 yaşında falan olmama rağmen deli gibi ozmo izler ve dergilerini biriktirirdim. şu anda ingilizce'yi çok iyi konuşabilmemin en büyük sebebi bence budur.

bir de kayıp kelimelerin izinde (lost words) diye bir bilgisayar oyunu. bu oyun da ilk bilgisayarımın windows kurulum cd'sinin yanında hediye olarak verilmişti. 8 yaşında inanılmaz bir kelime haznesine sahip olmamı sağlamıştı. cd'si hala duruyor ama kurulabilmesi için windows 98 istiyor.
  • mr and mrs brown.
  • im a big big girl, in a big big world.....
  • ilkokul arkadaşım süleyman ve soykan.

süleyman...hocanın tahtaya çıkıp bir cümle yazmamızı istediği bir zamanlamada "my father is a cat" yazmıştı ve hala babasına ciddiyetle bakamıyorum.

soykan desem hayatımın ilginç gelişmeye başladığı en büyük detaydır. herkes evde kartonlardan fiş yapmış. hoca türkçe bir cümle söylüyor biz fişlerimizle koşa koşa tahtada cümleyi diziyoruz, oluşturuyoruz. "am,is,are" ın am'i de sıra arkadaşıma düşmüş ingilizce dersi bitmiş arkadaş da fişini yere düşürmüş... soykan'dan bağırış koptu "şşşştttt am'ın yere düşmüş". hoca bile mavi ekran vermişken ilkokullu bizi hiç unutamıyorum.

ikisi de çok iyi yerlere geldiler helal demekten başka bir şey diyemiyorum.
  • six.
hesabın var mı? giriş yap