• şöyle bişi vardı bi de. sunay akına aitmiş:*

çocukken iki kişi rahatlıkla oturduğumuz kapının eşiğine
    kendi başıma zor sığıyorum bugün..
    insan büyüdükçe
    yalnız mı kalıyor ne?
  • -babam beni tek elle kaldıran bir dünyanın en güçlü adamıydı kim bu içerdeki kır saçlı adam ??
  • aslında farkına varamasak da her şey....
    mesela ben çocukken izmir'deki saat kulesi bana neredeyse dünyanın en büyük yapısıymış gibi gelirdi... oysa bugün....
  • masalarin alti, otobuslerin koltuklari, kaldirimlar, parktaki kaydiraklar, ucan balonlar, bardaklar, babanin ayakkabilari, annenin elbise dolabi, ablanin gogusleri, uzerine cikip atlanan duvarlar, kutu icecekler, patates kizartmalarinin porsiyonlari, pizzalarin caplari...
  • diğer insanlar.
  • bütün o yüceltilen değerler bir bir ve hızla küçülür. aşk, arkadaşlık, dostluk, saygı...

var mı o ilk aşkın tadı diğerlerinde? pardon, aşık olabiliyor musunuz ki bütün tatsızlıkları yaşadıktan sonra, aldatıp, aldatıldıktan sonra?

ilişkiler, eşler... hiç bir zaman sizin için saf olabilecek bir insan, ilişki olamayacağını anlayacak kadar mı büyüyoruz acaba yoksa insanlar yıllar geçtikçe saflıklarından mı kaybediyorlar?

anasını sattığımın dünyası.
  • böbrek ustu bezleri.
  • kalbimiz denmiş. 28 yaşındayım, benim kalbim o kadar çabuk küçüldü ki şu an kendisinden haber alamıyorum. yok olmuş olabilir.

bence insan büyüdükçe hayalleri küçülür. gerçeklik dalga dalga çarpar, aşındırır rüyaları.
  • super kahraman olabilme olasiligi kuculur de kuculur. masa, sandalye tepelerinde gezmek, birinde digerine atlamak cok tehlikeli olur. ciplak ayakla kapi pervazlarina tirmanmak imkansiz gibi bisey olur. balkondan dusup kirilmayan kemikler, butunlugu bozulmayan vucut ve uzuvlar pek kirilgan pek narin hale gelirler. kucukken yilin 365 gunu kabuk baglamis dizlerle gezilirken, buyuyunce ufak bi kesik ya da cizik sorun oluverir. kucukken sahip olunan kararlilik, aciksozluluk, fikrisabitlik, gozukaralik ileride yerini dusunmek icin cok daha fazla zaman harcatan zit mi zit niteliklere birakir ki bu bi super kahramana hic yakismaz
hesabın var mı? giriş yap