578 entry daha
  • sevilmemeye, dışlanmaya, yalnız savaşmaya alışkın** olmak.

kulağa negatif gelse de var böyle bir şey. özellikle belli bir yaştan sonra ekstra bir raadlık veriyor. yeni başlanacak iş, yeni taşınılacak şehir, yeni insanlar veya eskiden kötü anılar bırakmış bir yere tekrar dönmek sizde tedirginlik, tereddüt, kısıtlılık yaratamıyor. çünkü bağışıklık sistemi rulzz...

bonus: (bkz: bahar (dizi)/#161783365)
  • sağlık diyenlere katılıyor ve artırıyorum;

hem şahsen sağlıklı olmak...
    hem de sevgi, saygı ve minnetle bağlı olduğunuz aile bireylerinin sağlıklı olması, kimseye muhtaç olmaması...
    işte total özgürlük bu.

"kendin sağlıklı olduktan sonra başkasına çözüm bulunur, parasıyla değil mi, çalışılır kazanılır, bakıcı tutulur, bakım merkezine yatırılır," diyen aynştaynlar...
    "benim de bakmam gereken bir hastam var ama hayatımı yaşıyorum, çok özgürüm" diyen ballılar... sizi de anmadan geçemeyiz. çünkü biz bunları hiç akıl edemedik, hiç denemedik. o yüzden bu tavsiyeler, bu örnekler bizim için çok değerli.*

neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok. yavrusu ve yaşlısı sağlıklı olan evin genç yetişkinleri kuşlar gibi özgürdür aslında. ama o kuşlar ki semada uçuşur semayı bilmezler.

"allah hekime hakime muhtaç etmesin..." diye başlayan bir nene dede duası vardır ya hani, işte olayın özeti bu başlangıçta gizli.
171 entry daha
hesabın var mı? giriş yap