• yapamayacağınızı düşündüğü işi size pasladığı için sinsi sinsi gülerken, işi sorunsuzca aaa ben yaparım basit o iş deyip aldığınızda suratı birden düşüyorsa kıskanıyordur.
  • bir insan bir seyden ne kadar cok bahsediyorsa, o seye o kadar muhtactir.

dikkat edin fakirler en cok para konusurlar.
    abazanlar en cok kari kiz muhabbeti yaparlar.
    dinciler en cok namustan, onurdan bahsederler.

size bir sir vereyim fakirlerde para yok, abazanlarda kadin yok ve dincilerde de onur, seref ve namus yok. bu kadar basit aslinda. dikkatli dinleyin insanlari
  • kriz anlarındaki tutumlarına bakin.
    sakinligini, sogukkanliligini koruyup koruyamadigina, cirkeflesip cirkeflesmedigine bakin.

bir insanin en saf, en katisiksiz halini o anlarda görebilirsiniz.
  • "kinyas: "seni anlıyorum" demek büyük bir yalandır. kocaman bir yalan. kimse kimseyi anlayamaz ve tanıyamaz dünyada... var olan en sağlam zırh insan vücududur. içindekileri en iyi saklayan kasa odur. koridorlarında birikenlerin kokusunu bile yaymaz dışarıya. deliliğin kokusunu, anormalliğin kokusunu duymazsın yanında ga...zete okuyan adamın, otobüs durağında. sadece gördüklerin vardır. beş duyunun algıladığı kadar anlarsın aileni, sevgilini, çocuğunu. dolayısıyla herhangi bir şeyi, birini anladığına, ama gerçekten anladığına emin olmak, sarıldığında arkasında ellerini kavuşturabilecek kadar o şeyi ya da kimseyi anlamak olağanüstü bir durumdur. ve çok zaman isteyen söz konusu olağanüstü ilişki için olağanüstü bir insan olmak gerekir."
    kinyas ve kayra
  • zihnimde kendi algıma göre oluşturduğum uzun sayılabilecek bir rehber var. bu maddelerden birisi de türkçe dublajlı film izlemeyi seven insanlar - tabi herhangi bir zorunluluk vs değil kendi öz hür iradesiyle bir insan türkçe dublajlı film izlemesinden bahsediyorum- bu insanları kendime yakın göremiyorum. kolaycı, yavan ve heyecansız oluyorlar genellikle.
  • nerelisin hemşerim sorulacak ilk soru. sonra işte ne bileyim ne işle uğraşıyorsun falan yeter bence hem zaten ne yapacaksınız insan tanıyıp bi halt olmaz insanlardan. hayvanlarla tanışın.
  • "hayvanları seviyor mu, doğayı seviyor mu?"
    kendinden olmayanı seven insan, gerçek insandır.
  • size sürekli eski sevgilisinden bahsediyorsa karşınızdaki insan, ondan umudu kesmekte yarar var.
  • “they all just care about what value you can provide them immediately and in the long run.”
hesabın var mı? giriş yap