• gerçekten insan bir yandan hakettiniz derken bir yandan da üzülüyor. carrefoursa online'dan bende yardımda bulundum. istediğiniz bir yardım kuruluşuna ramazan kolisi bağışlayabiliyorsunuz.
  • ramazan ay'ı birlikte iliklerimizin içinden geçecek olan sıkıntı.

du bakalım, daha neler yaşanacak.
  • ya cidden kara delik gibi ülke. gidip birine yardım etsen bilmiyorsun yardımın doğru yere mi gitti. etmesen vicdanen rahatsız oluyorsun. hani hayvan gibi zengin olsan yaparsın ama senin paran da günden güne değer kaybediyor yaşam standardın düşüyor. ne yapılabilir bilmiyorum.
  • buna neden olanların tüm lüks ihtiyaçlarını karşılıyor oluşu...
  • beter olalım diyeceğim de, beterin beterini yaşıyoruz
  • maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde en alta demir attık. bu saatten sonra bu toplumdan bir şey üretmesini beklemek tamamen ahmaklıktır. emeği geçenlerin allah belasını versin.
  • ak partinin çöküşünün en çok ona oy verenleri vurmasından etik olmasa da mutluluk duyuyorum. içlerindeki aşağılık kompleksi ile biz kentlileri sopalasın diye tuttukları adam kentlilerden yurtdışı seyahati&iyi bir otelde tatil gibi imkanları almış olsa da kendi kesiminden marketten yumurta alma hakkını aldı.

bazı şeyleri bazı toplumlar aç kalmadan tüm onurları ezilmeden anlayamazlar gerçi bazen bunlar olsa da anlayamazlar
  • insanımız maalesef zor yoldan öğrenmeyi tercih etti. tek endişem yine hiçbir şey öğrenememeleri. gelecekte maalesef kölelik de yok. lüzümsuz insanlar itlaf edilecek.
  • temel ihtiyaçlarını karşılayamayan kişi çoğunlukla "iyi yaşamak için ölümü beklemesi gerektiğni" empoze eden partileri seçer.

bi ölüyüm varyaa, o zaman patron benim :dd yazık lan, resmen eli ayağı bağlı stockholm sendromlu köle.
hesabın var mı? giriş yap