• yukardaki yorumları yapan herkesin bir instagram hesabı var ve bu kadar aşağıladıkları arkadaşlarını gerçekte takipten çıkma cesaretine bile sahip değiller. ikiyüzlülük.
  • aslında benimde sıklıkla başvurduğum güzel bi çözümü var bunun. hikayelerini görmek istemediğin arkadaşının profiline girip, sessize al seçeneğini kullanabilirsin. onu sik gibi boşuna koymamışlar oraya.
  • hepsini sessize aldım
  • ben çok elitim, ailecek moderniz
    yaşantımız süper, kocişimle mutluyuz
    her cuma spotify'da favori bir parçam olur
    kızım da çok zeki, hep onunla vakit geçiriyoruz
    okuduğum kitapların gölgesinde taşaklarımı serinletirim
    ikimiz de yabancı yemek yapmaya bayılırız
    organik domteslerimiz büyüdü
    tbt doğum günüsüüü
    corona sporu ...

edit: ınstagram hesabım yok, açanın da arvadını sqem
  • (bkz: hem sikim olsun hem donuma değmesin)

engelle, sessize al, kafanı çevir, aşağıla, küfret... ama yok; o zaman gerçekler devreye girer, samimiyet söz konusu olur - ki katiyen istemeyiz. onun yerine gelip ekşide, bazı insanlar ne kadar reröre de. yahu sen izlemesen, ben izlemesem, bu insan 0 kişiye kaç gün sabreder?

herkesin boklayıp boklayıp survivor, recep ivedik izlemesi; yerdiği salaklığı buraya taşıyıp popülerleştirmesi gibi bi şey işte.

anladım o insan salak, tüketim manyağı, görgüsüz... sen napıyosun abi? atom parçalıyosun da biz mi kaçırdık?

yaram filan da yok, rahatım. çok severek storyler paylaşıyorum, moral vermeye çalışıyorum insanlara. bi salın kendinizi, insanlar. herkes aynı ya da mükemmel olmak zorunda değil. siz de değilsiniz. barışın şu aynayla, sonra şey edersiniz.
  • neden bu kadar tiksinmek yerine sessize alıp ya da takipten çıkıp yolunuza devam etmiyorsunuz anlamadığım şey. herkesin kendine ait bir platform sonuçta dinlediğini atar, izlediğini atar, hayatını paylaşır ve görmek istemeyen için sessize alma modu vardır. gayet basit bir sistem. bir şeylerden tiksinmek nefret etmek içinizde var da ondan bu her şeye nefret sanırım.
  • her instagram'a girdiğimde yaşadığım durumdur. bazen yorum yaparak aşağılamak istiyorum bu arkadaşları fakat kıyamıyorum hümanist miyim neyim ?
  • tiksinme duygusunun yelpazesinde başka şeyler gizli olabilir. bunu bir sorgulayabilirsiniz belki ne dersiniz ?
  • kullanmazsanız görmezsiniz bu kadar basit
  • instagram denilen yerde basit bir illüzyon var aslında,

genellikle insanlar birbirlerine bir algı satmaya çalışır. doğal insanları tenzih ederim ancak normal hayatlarını bildiğim insanların paylaşımlarına göre şöyle bir dil geliştirdim;

- yaptığım tatlıyı, yemeği koyayım ( bi sikim pişiremiyorum ama belki 1-2 keriz inanır)

- kitap kahve falan koyayım ( okuduğumu anlasınlar boş insan değilim ben)

- bak ben sevgilim/eşimle çok mutluyum (birbirimizi yiyoruz, nefret ediyoruz fırsat buldukça da aldatıyorum ama imaj önemli, eş dost akraba takip ediyor)

- lüks arabam var ( iyi kazanıyorum, 36 ay daha ayda 10bin kredim var ama olsun)

- çocuğumu çok seviyorum ( genelde ilgilenmem pek ama yaptık görünsün )

- lüks evimi de göstereyim ( sonuçta villa bu, öküzle evlendik kahrını çekiyoruz parası var diye, bari sefasını sürdüğümü düşünsünler )

- amerika fotolarımı da paylaşayım (herkes gidemez sonuçta ama sky scanner'ın veri tabanının anasını sikmiştir ucuza bilet almadan önce)
hesabın var mı? giriş yap