• ilk filmin çok az da olsa gerisinde kalmıştır. öğrendiğim kadarı ile bazı olayları film için yeniden kurgulanmış. onun dışında sonunda orta düzeyde şaşırmanız mümkün.
    mockingjay-1 ile aynı imdb puanında şu anda ama onu sollar çok rahat. simülasyondaki aksiyon sahneleri ise on numara.

--- spoiler ---

ah caleb prior ah

--- spoiler ---
  • serinin ilk filmini izleme gafletine düşüp hala akıllanmadıysanız sizi kendinize getirecek berbat ötesi devam filmi.
    ha bak yine akıllanmazsanız merak etmeyin devamını da çekiyorlar hem de 2 tane. dinlene dinlene dövmek dedikleri bu olsa gerek. ben şahsen güzelce yedim dayağımı oturdum kenara. hele ağlamaklı surat ifadesiyle dolaşan o esas kız ve...lan neyse devam etmeyeceğim sinirlendim yine.
    siz kaçın ben oyalarım onları.
  • bir devam filmi
    yapım yılı: 2015
    tür: macera, bilim-kurgu, gerilim
    oyuncular: kate winslet, shailene woodley, theo james, ansel elgort, miles teller
    imdb linki: insurgent (2015)
    imdb puanı: 6,5
    şahsi puanım: 4,5

entry sayısının azlığı bile film hakkında fikir veriyor.
    gişe filmi olsun atlamali zıplamalı sahnelerine ergenler bayılsın, erkekler yakışıklı kızlar güzel olsun
    da eee?
    efendim tirt bir devam filmidir
    klişeler banalliklar diz boyu

--- spoiler ---
    kısa özet: kate ölüyor nihayet. ilk filmin sonunda duvarı geçeceklermiş gibi bir hal vardı ama yapımcılar duvarı geçmeden biraz daha keriz silkeleyelim para kazanalım demişler. külliyen şişirme film
    --- spoiler ---
  • ergen varya, bu artislere ayılan bayılan kızlar ve onların peşinde yalakçı oğlanlar, bildinmi heh işte onların filmi. onun dışındaysan zevk alamazsın bu filmden. özel projeler dışında sinemada seyretmiyorum filmleri, bu ve önceki divergent tipi filmler ne kadar doğru karar verdiğimi ispatlıyorlar. diğer yollardan başka seyredecek bişi yok diye ilkini izledim sonra da bunu izledim, vaktime yazık ettim bir daha yapmam.

--- spoiler ---

la olum yüzlerce yıl olmuş biriniz duvarın ötesinde ne var diye merak etmedinizmi nasıl bir mallık bu
    --- spoiler ---
  • divergent'tan daha iyi. divergent'ı sevdiyseniz, bu filmle devam edebilirsiniz.

--- spoiler ---

sonuyla ütopyanın aslında mümkün olmadığını, içimizdeki pislik ego kaybolmadıkça yine aynı bokluklara karışacağımızı gösteren film. duvarın ardındaki halk fraksiyonsuzlar umudumuz dediğine göre, insan ırkının genlerini bu özel insanlarınkinden türeterek daha güzel bir dünyayı mümkün kılacaklar sanırım üçüncü filmde.

bir de filmi avm'de izleyip gece çıktık seanstan, bütün insanlar elektrikleri kesilmiş yürüyemeyen merdivenleri kullanmaya çalışırken asansöre yönelince kendimi bir fraksiyonsuz gibi hissetmedim değil hani.

bir de kate winslet nolmuş öyle ya, ne ara o kadar teyze olmuş? eternal sunshine of the spotless mind filmini geçenlerde tekrardan izlemiş tangerine olarak hafızaya atmışken, bu yeni görüntüsüne hiç hazır değildim...

--- spoiler ---
  • global yayin organlarini yoneten ve isleten gudumlu develerin iraktaki direniscilere verdikleri ad, sozluk anlami;
    devlet veya hukumet gibi kurulu bir otoriteye baskaldiran, isyan eden...
    isyankar denebilir herhalde... iyi de hangi hukumete hangi devlete?!
  • --- spoiler ---

ilk film olan divergent yani uyumsuz'a göre bence daha başarılı ve güzel bir film. ilk filmde, korkusuzlar, fedakarlar, bilgeler- bilginler ve bir grup daha vardı şuan hatırlayamadığım. bu filmde, dürüstler falan da eklenmiş. ayrıca uyumsuzlar dışında grupsuzlar var, kuşkusuzlar da geçiyordu. filmin niteliğinden ziyade benim hoşuma giden şey anlatılmak istenen. insanları gruplandırıyorsunuz belirli amaçlar etrafında yetenek ve kişisel özelliklerine göre, her grup kendi amaçlarını gerçekleştiriyor ve güvenli, düzgün bir topluluk ortaya koymaya çalışıyorsunuz eyvallah fakat biçilen gömlekler kimisine fazla geliyor, saçma geliyor. sorgusuz ve sualsiz bir şekilde her şeye itaat, belli bir çerçevede tek yönlü yaşama çabası insan olmaklığa uymuyor. bu film sanırım bir yazarın yazdığı kitap serisinden uyarlama. kitaplar daha güzeldir tahminimce.

ikinci filmde farklı sürprizler var ayrıca. mesela tüm bu olanlar bir deneyin parçası imiş. sistemi kuranlar tarafından bırakılan kutu sadece uyumsuzlar tarafından açılabiliyor. kutu için her grup yeteneğinde programlanan simülasyonları tek tek geçebilen kişi kutuda bulunan mesajın açılmasını sağlayabiliyor. uyumsuzlar içinde yüzde yüz uyumsuz birisi bunu başaracaktır o da son zamanlarda bir çok filmde başrol oynayan shailene woodley'in canlandırdığı tris karakteri. ayrıca "dört" olarak anılan korkusuz elemanın annesi çıktı bir de bu filmde. bilginlerin ve sistemin lideri olan kate winslet'ın jeanine karakteri, tobias'ın yani dört'ün annesi evelyn rolünde olan naomi watts tarafından vuruluyor son sahnede. kutudaki mesaj sistemi inşa edenlerden geliyor. tüm bu olanların sadece bir deney olduğunu, deneyin amacının uyumsuzları sınamak ve onların sistemi geçip geçemeyeceklerini görmek olduğunu, duvarın arkasında insanlığın onları beklediğini haber veriyor bir kadın. düşünsenize sizi hayvan gibi büyük bir şehre belli bir yönetim modeli içine kapatıyorlar. uyumsuzlar insanlığın kurtuluşu olacaklarmış. farklı sıfatlara sahip olabilen bir varlık beşer, bu nedenle de uyumsuzlar önemli. üçüncü filmde artık belki de duvarın arkasında deneyi planlayanlarla savaşırlar, kim bilir. benim hoşuma gitti ikinci film. mad max fury road ve fast and furious gibi filmlerde zaten çok fazla sağlam fikir ve konu var ya sanki, milyonlarca insan o nedenle hipnotize olmuş gibi izliyor. uyumsuzlar çok yaşasın bu dünyada.
    --- spoiler ---
  • ilk teaser trailer'ı düşen film.

http://www.youtube.com/watch?v=7ql1t41jw5u
  • divergenti bu sabah izledim, bu filme de 16:30 seansina gittim. ilk filmi çok eğlenceli bulmuş, ön yargıma rağmen bir oturuşta izlemiştim. ancak gel gör ki insurgent için aynı şekilde düşünemedim, bildiğin 3d gözlük ile gereksiz yere sinemada izledim. o kadar effecti basmışlar ama ilk film gibi heyecanlı olmamış işte.
  • http://www.imdb.com/title/tt2908446/

2014 yapımı divergent filminin devam filmi. ilk filme göre bariz sönük. ufak tefek şaşırtmacalar var ama ilk film benim konusu itibari ile ilgimi çekmişti. oyuncu kadrosunun çok genç olması biraz gençlik filmi havası vermişti ama yine de izlenebilir bir film idi.

bu filmde ise tamamen o gençlik filmi havası var. ancak ilk filme göre biraz daha sert sahneler mevcut. görsellik, oyunculuk, müzik gibi sinema öğelerinin akıcı kullanımını beklemiyordum, ki zaten de yok.

sonu hariç (ki olması gereken de o zaten) tahmin edilebilir bir film. seyirciyi filmi sarmadan izlememek, filmde bir şey atlamadan izlemeye çabalamıyor. haliyle gayet sıkıcı.

ilk filmin hatrına zorla izlenip bitirilen bir film. neyseki sinemada izleme gafletinde bulunmadım.
hesabın var mı? giriş yap