• gerçek hayatta mühendislik ya da matematik ile ilgili hiçbir uygulama yapmamış yazar beyanı. vah vah. ben, integral ya da diğer matematik konuları sayesinde günlük hayatta aldığım sonuçlar sonrası mest oluyorum. *
  • sen hiç mi muhendislik
    iktisat vb. alanlarda herhangi bir şey görmedin?
  • aile bireyin, toplum ailenin, insanlık toplumun integralidir.

dünyayı değiştirmek istiyorsan önce kendini değiştir mantalitesi, integralden gelir.
  • tasarım yapan mühendis integrali günlük hesap işlerinde kullanır.
  • matematiğe dair beyinde herhangi bir bölüm ayrılmadıysa zaten istesende kullanamazsın
  • matematikte dört işlemin dışında diğer konular gündelik hayatta işe yaramaz. daha garibi, çarpım tablosu bilmeyen insanlarla iş hayatında denk gelmemiz.
  • integralin türkiye'de işe yaramaması olarak değiştirilmeli.
  • günlük yaşam uygulamaları ve mesleki uzmanlık konuları bir birinden çok farklı konular.
    günlük yaşamda sadece 4 işlem var. hatta ne edebiyat, ne felsefe ne de kimya var.
    ama söz konusu mesleki uzmanlık olunca, integral de var, türev de var, gauss da var. var oğlu var.

önemli olan ayrımı iyi yapabilmek.

not : yalnız araç çekme işi yapanlar mutlaka fizik - ağırlık merkezi konusunu çalışmalı
  • bir hocamız vardı normal hayatta işe yarar mı diye sakın sormayın tabii ki yarıyor derdi.
    ama o integral miydi, türev miydi yoksa trigonometri miydi bilemiyorum ama diyordu ki füzeleri tam adresine teslim etmek için bundan yararlanıyoruz diyordu sağ olsun.

yani kısaca ülkenin dünyanın amına koymaya yarıyormuş bu matematik.

• beyin yeni şeyler öğrenmekle çalışır, öğrendikçe idrak ve kavrama artar, mantıklı düşünüp doğru kararlar vermeye başlarsın. beynini ne kadar zorlarsan o kadar analitik düşünür ve olaylara farklı açıdan yaklaşabilirsin. integral (veya sana göre gereksiz olan başka bişey) öğrenince bunun sana faydasını aktif olarak kullanmıyorsan anlayamazsın zaten, fakat hiç kullanmasan bile, analitik düşünce kabiliyetin gelişicek ve hayatta aldığın kararların daha doğru olduğunu farkedeceksindir. ama ben kime anlatıyorum ki zaten, sen küfür repertuarını geliştirmeye devam et çünkü küfür senin normal hayatta daha işine yarıyo sanırım
hesabın var mı? giriş yap