şükela:  tümü | bugün
 • modern dünyada internet üzerinden kurulan, sanal ortam dışına pek taşmayan arkadaşlık türevi.
 • efendim bu tuhaf bir durumdur aslına bakarsınız. kendimden yola çıkacak olursam, önce twitterdan takipleştiğim, sonrasında facebooktan arkadaş olarak eklediğim, sonra tumblr, sonra foursquare, msn falan derken bütün sosyal ağlarda birbirine bağlı fakat gerçek hayatta hiç yüzyüze gelmediğim insanlar var mesela. ha, sözlük de buna dahil tabi.
  arkadaşlık kavramını sorgulamak gerekiyor zannedersem burada. paylaşımlar söz konusuysa (ama facebooktaki skim sokum 'share'ler değil) sağlam olabilir pekala da.
 • internet kullanımının geldiği noktaya bakarsak, çok güzel olabilen bir arkadaşlık türü olduğunu görürüz.
 • icq zamanında tavan yapmıştı.
  msn ile azaldı.
  facebook ile bitti.
 • pek mühimsenmeyen ama hayatımızın bazı dönemlerinde, özellikle zor olan dönemler, bize destek olan uzaktaki yakın kişilerle kurulan münasebet.
 • internet uzerinden bir sekilde tanisilmis ve uzun suredir gorusulup belli bir samimiyet noktasina gelindigi halde cesitli nedenlerle bir turlu yuzyuze gorusulememis arkadas turu. ısin ilginci internetin yeni yeni yayginlastigi donemlerde bu tur arkadasliklara yuzeysel, gizemli ve cok bir sey paylasilamadigindan anlamsiz gozuyle dudak bukulurken, simdilerde internette hayatinizin her turlu detayini sere serpe sergilemek mumkun olabildigi icin, aslinda yuzyuze gorusmemis olsaniz da gayet de sizi yakinen taniyabilen, hatta oyleki yuzyuze gorusmussunuz gorusmemissiniz cok da farketemeyecek denli yakinlasabileceginiz arkadas turlerine dogru evrimlesmekte. benim sozlukten, bloglardan surdan buradan taniyip gayet de kanka muhabbeti cevirdigim fakat henuz yuzyuze gorusmedigim birkac "iyi arkadasim" olarak tanimlayabilecegim kisiler var. onyargili yaklasirsak ne kadar saglikli bu tur iliskiler diyebiliriz belki ama aslinda cok da farkli veya sorunlu hissettirmiyor. yalniz yakinda hayati iyice the sims formatinda yasayacagimizin habercisi olabilir bu durumlar.

  ayrıca (bkz: internet sosyalliği)
 • bazen çok daha iyidir, daha önceden görüp de ön yargılara sahip olmamıştır. çevreden, ortamdan etkilenmeden kendinizi rahatça açıklayıp tanıtabilirsiniz.
 • internette kalmalıdır..
 • genelde bir düşünce, bir hobi, bir müzik grubu gibi ortak ilgi alanları üzerinden kurulduğundan konuşacak konu sıkıntısı çekmediğiniz arkadaşlıklardır. olması gereken de budur, böyle birçok arkadaşım da var. hergün gördüğüm fakat kayda değer hiçbir şey konuşmadığım insanlardan daha çok arkadaşım olduklarını biliyorum. imkan olup yüzyüze görüşüldüğünde tadından yenmez üstelik.
 • bilumum sosyal sitelerden tanışılan insanlarla yaşanan, fakat yaşanılan şehirlerin farklı olmasından kaynaklanan olay.

  genelde kız-erkek'tir bunlar. "nasılsa ortak tanıdık yok" diyerek birbirlerine her şeyi anlatırlar. muhabbetlere "nasılsa sevgili olunmayacak" deyip yüksek oranda flört karıştırabilirler.

  iyi bir şey midir tartışılır. birbirlerine anlattıkları sırlar yüzünden ileride sevgili olma fırsatını kaçırabilir bu insanlar.

  küslüklerinde eksiklikleri hissedilmez, ama sonra "neden benim eksikliğimi hissetmiyor" diye iki taraf da üzülebilir.