• ben bunu yaparken geçen sene öldüğümü öğrendim.
  • genelde kanser teşhisi konmakla sonuçlanır. lakin bende hep tutuyor.

ılk defa araştırma yaptığımda 16 yaşındaydım, kendime varikosel teşhisi koydum ve ürolojiye gidip "bende varikosel var." dedim. bi böburlenme aşaması, "biz boşuna mı bunun okulunu okuyoz" tribini yiyip muayeneye geçtik. sonuç: 1 ay sonra varikosel ameliyatı için masaya yattım.

sonrası uyku apnesi tanısıydı. gittim ve bende uyku apnesi olduğunu ama neyden kaynaklı olduğunu bilmediğimi söyledim. burnumda et çıktı, ilaç verdi. apne için de uyku bozukluğu merkezine git dedi ama hala gitmedim. gidersem orada apne teşhisi konacak adım gibi eminim.

en son da spor sonrası çarpıntı problemi nedeniyle 3 ay önce kardiyolojiye gidip internet araştırmalarımdan aldigim güvenle "bende mitral kapak prolapsusu var." diye dikildim kardiyologun karşısına. ekoya gönderdi, hakikaten de 1. derece mvp çıktı.

birkaç seneye youtube'dan ameliyat videoları izleyip evde kendimi ameliyat etmeye başlayacağım kısmetse.
  • bunu yaparak yorulmanıza hiç gerek yok, buradan bakabilirsiniz:

- öksürük: akciğer kanseri
    - karın ağrısı: ülser
    - boğaz ağrısı: reflü
    - sol kolda ağrı: kalp krizi
    - baş ağrısı: yüksek tansiyon
    - baş dönmesi: iç kanama
    - deride leke: cilt kanseri
    - gözün seğirdi: multipl skleroz
    - bacağın uyuştu: als
    - bayıldın: öl amk.
  • önceki gün yaptırdığım kan testindeki kreatin kinaz'ın 730 çıkmasıyla yaptığım ve beni kalp krizi geçirdiğim sonucuna ulaştırmış sendrom.

doktora bugün sorunca da "spor mu yapmıştın testlerden önce?" dediğinde öğrendim ki kasların yıkımından kaynaklanan normal bir durummuş.

haftasonu uzun süredir yapmadığım ağırlık kadırma çalışmasını yapmıştım ve her yerim et kesiği olmuştu. ondanmış meğer.

kanser öldürmez, internet öldürür.
  • dönüp dolaşıp, bir haber sitesinin bombalama haberinde veya kadınlar klubunun herkesin bir sey sorup, kimsenin cevapmalamadığı başlıklarında sonlanan araştırmalardır. arama yapmadan onceki sorular daha da artmıştır.
  • hastaların kendince tanı koyup polikliniğe gelip benim hastalığım bu bana gerekli ilacı yazın demeleri ile sonuçlanabilen durum.

internet çıktı çıkalı hastalarda doktorlara güvenmeme durumu da ortaya çıktı , neden çünkü internette her okuduklarına inandılar ; yıllardır çalışan hastalıkları inceleyen hekimlere inanmaz oldular.

yapmayın böyle şeyleri internette okuduğunuz yazılara bakıp kendinize tanı koymayın , hastalık o kadar objektif bi şey değil , hastalık subjektif çünkü her insanın genetik yapısı , çevresi ,bağışıklık sistemi farklıdır ve farklı semptomlarla gelebilir.

bu arada okuyorsunuz okuyorsunuz ben kanser miyim diye abuk subuk düşüncelere kapılıp psikolojinizin içine sıçıyorsunuz afedersiniz.en son akla gelecek şeyi ilk önce getiriyorsunuz , okuyup okuyup evhamlanmayın ama gene de öğrenin, öğrenmek hakkınız.

bu arada bazı kendini bir halt zanneden embesil gibi sıfatları insanlara yakıştıran mallara da çok kanmayın , her boku bildiğini zanneder bunlar.
  • muhtemel ki az ömrünüz kaldığını, yakında öleceğinizi göreceğiniz bir tablo ile karşı karşıya kalmanıza neden olacak eylem. başım ağrıyor diye giriyorsun, '' beynimde ur varmış'' diye çıkıyorsun. olay bu.

edit ; imlö.
  • tüm yukarıda sayılanların dışında, google'ın kişisel arama bilgilerinizi bilginiz dışında bazı şirketlerle paylaşması ve bu bilgilerin banka, sigorta vs şirketlerince anlamlı hala getirilmesiyle birlikte, riskli gruba dahil edilmenize, sigorta primlerinizin yükselmesine hatta kredibilitenizin düşmesine yol açacak bir durumdur.

türkiye'de henüz çok yaygın olmamasına karşın avrupa'da sırf bu konuda uzmanlaşan ve kişisel verilerinizi tasnifleyip bankalara satan şirketler bulunmaktadır.

yani işin özü sabah akşam kan kanserinden korunma yollarını arayan bir google kullanıcısıysanız bir süre sonra kredilibilitenizde düşme olabilir.
  • grip olduğun için beyninin burnundan akmaya başlıyacağın ve sonrasında çıldırarak ölüceğini öğrenmene yol açan hede.
hesabın var mı? giriş yap