şükela:  tümü | bugün soru sor
  • digiturk movie maxde bugün izlediğim, başta ilgimi çekmemesine rağmen sonra oldukça saran gary oldman , m j fox ve kurt russell'ın görülebildiği çok eğlenceli ve yer yer fantastik* bulduğum güzel bir film.
  • bob gale chiristopher lloyd ve michael j. foxun yine aynı filmde gözükmesi izleyenler için ayrı bi sevinç kaynağıdır.. bob gale in back to the futurenin senaryo yazarı olmasıda sanırım tesadüf değildir bu olayda..
  • (bkz: route66)
  • çok başarılı, sükse yapan, o may gat mükemmel bir film olmamasına rağmen içinde harika karakterler ve yerler barındıran eğlenceli biraz fantastik bir yol filmi. özellikle "arkadaşım bana yalan söyleme de naparsan yap!" felsefesini güden ciddi adam chris cooper muhteşem.
    başrollerdeki magical eight ball sayesinde, aynı high fidelitynin liste yapma manyaklığı yaratması gibi, her şeyi sekiz topuna sorma hastalığı yaratmış, kalıcı hasar bırakmıştır. her yakalandığında seyredilmesi lazımlardandır.
  • gercektende hayata dair biçok sey içeren bi film ben cok begendim
    everyone should find his own miracle:)
  • tekrar tekrar izleyip başka şeyler bulunabilecek harika bir film. tabi bulunması da güç bir film.
  • başroldeki elemanın yolda rastladığı disütopik kasabaları izlemek oldukça keyifliydi. bende euphoria satıp dünyayı ele geçirmek istiyorum.*
  • oldskool luck öğeleriyle dolup taşan film.kartlar,eightball,zarlar,joker,yıldızlar(misal kurt russell ın şerif yıldızı) ve aşk(sacred heart) bütün filme serpiştirilmiş güzel semboller.paralel evrenlere dair de bi iki ufak bişey yakalayabilirsiniz.gayet derinlikli bi film.
  • önce; http://www.interstate-60.com/

sonra; çekileli kaç yıl olmuş, moviemax'i geçtim hadi, atv'de bile gösterilmiş, -hatta otoyolda gary oldman'ın çıktığı sahneyi hayal meyal hatırlıyorum- ama kadir kıymet bilememişim*, çok geç kalmışım...
    neyse süper bir filmmiş bu. fantastikmiş evet. ama aslında bu kadar fantastik olmasa daha iyi olacakmış sanki. bi de çok sayıda klişe ve inceden -hatta kalından- mesaj içermesi zaman zaman öeeh dedirtiyormuş.

tamamen benim hayalgücümle paralel fikirler içermesi (özellikle the one diye bi şii olduğunu savunması elbette), -ne kadar lame olursa olsun- listeye sokmuştur filmi.

bu kadar fazla yıldız oyuncuyu barındırmasına rağmen, hiç bir olay yaratamamış olmasının sebebini merak ediyor olmakla beraber buna sevinmiyor da değilim. şayet bu vesileyle kendisi kült olacaktır ileride. hatta bazıları için olmuştur bile.*

ayrıntı vermek gerekirse,*** filmde neal oliver kardeşimizi oynayan james marsden, bu filmden -çok değil- iki sene önce x men'de sayklops'u oynamıştır ki; o yüzden filmin ilk sahnelerinde pcsinin yanında bulunan x men çizgi romanı görüldüğünde ister istemez bir meksika dalgası yapılmıştır. yine aynı marsden'ın, ally mcbeal'ın son sezonunda -fazlasıyla genç, bekar ve yakışıklı- bir avukat olarak görünmesi ise acaba sadece basit bir tesadüf müdür?

sonuç; filmi çok sevdim.