• dünyanın her yerinden insanlar kendilerini güvende hissetmedikleri için türkiye'ye geliyorlar.

ben de kendi kriterlerime göre kendimi güvemde hissetmiyorum ve isviçre'ye gitmek istiyorum. söz bayramlarda seyranlarda türkiye'ye de dönmeyeceğim. gittiğim zaman en az 1 yıl kimseye yük olmadan kendi masraflarımı karşılayacak, bu geçen süre zarfında da iş arayıp, geçimimi sağlayacak bir işte çalışacağım. hadi bakalım ruşenler, nevşinler, benim sorunuma da el atın.

isviçre olmaz, almanya olur, danimarka olur onlar da olumlu.
  • turkiyeye gelen afganlar geri dönemesin diye yapılan duvardır.
    5 milyon afgan daha bekliyoruz , onlarda geldikten sonra duvar tamamlanacaktır.
    afganlar bir an önce turkiyeye gelsin diye şimdiden haber konusu yapılmıştır.
    ayrıca turk halkının gazı da alınmaktadır
  • o duvarı 70 sene önce, türkiye'nin her yeri kendisinin sanan bölgeye, onları tepene çıkarmadan önce örecektin.
  • yine inşaat yine beton. adamların tüm tedbirleri bile müteahite iş vermeyle alakalı ya
    her durumdan inşaat çıkarmayı beceren hükümet projesi
  • halkın yükselen tepkisine karşı atılan bir adımdır. dağlık sınır bölgelerinden yapılan düzensiz göçü önlemesi mümkün değil. kaldı ki bu duvarlar, yasadışı girişlerin yapıldığı güzergahlara konulmuyor.
  • ocak 2016 da başlanan duvar. bitse ne olacak ki ? otorite izin verdiği için şu anda ellerini kollarını sallayarak geliyorlar, duvar bitince kapıdan geçerler.
hesabın var mı? giriş yap