62 entry daha
  • kendi sitelerinde verilen bilgiye gore, alt kemanci'da 25 eylul 2003 tarihinde bir dance of death launch party verilecekmis. aynisi, 26 eylul 2003'de ankara'daki manhattan bar'da da yapilacakmis.

ayrica verilen birkac diger bilgiye gore de 18 eylul'de radyo eksen'deki "iron maiden special"in disinda, 25 eylul'de de benzer bir sekilde ankara'da radyo odtu boyle bir "special day" yapacakmis.

eh bize de internetten dinlemek dusuyor.
  • yıllar geçti, 40'ıma merdiven dayadım.

ne gruplar tükettim, hatta metal müziği bile 20 yıl önce tükettim, klasikler dışında dinlemez oldum.

ama iron maiden'ın yeri bende değişmedi.

hiçbir şey bilmeyen ve ergenliğe yeni girmiş bir veletken aldığım best of the beast kaseti ile (ah bulsam nerede ise) elimde walkman kadıköy sokaklarını dolaşmam dün gibi aklımda.

brave new world çıktığında 17 yaşındaydım, ablamı new york'ta ziyarete gitmiştim. ayak basar basmaz ilk işim bir plakçıya gidip brave new world cd'sini almak olmuştu. tüm gün discman'imde deli gibi dinleyerek new york sokaklarında gezindim durdum, hiç unutmam.

türkiye'de sonisphere kapsamındaki ilk konserinde birçok kişi gibi "scream for me istanbul" duyunca ben de ağlamıştım. inönü stadyumu'na geldiklerinde "hayaldi, gerçek oldu, adamlar gelmiyor diyorduk, iki sene içinde iki kere maiden konserine geldik, hala burada olduğuma inanamıyorum" demiştim.

bruce dickinson kanser olduğunda akrabama endişe eder gibi üzülmüştüm, iyileşince sevinmiştim.

şimdi de yeni albüm geliyormuş. delirmemek elde değil.

ilk göz ağrım, artık apayrı müzikler dinlesem de, senin yerin hep ayrı oldu, arada sırada seni dinler kendime gelirim. seni hep çok seveceğim bebeğim, up the irons!
253 entry daha
hesabın var mı? giriş yap