• kesinlikle patronum babası. kendim için demiyorum, ben yıllardır alıştım. artık nefes almak gibi geliyor da kendiyle yeni tanışan insanlara üzülüyorum lan.

sene sonu geldi ya bununla birlikte sene başında kendimiz için bir bütçe yapmıştık bir de ödeme planı. buraya kadar bir sorun yok. sene sonu geldi. "gel değerlendirelim" dedi. orada da bir sorun yok. evirdi çevirdi, inceledi. veee "kredi kullanmamız lazım" dedi. bütün manyaklık da bu karardan sonra başladı.

75 yaşında sanırım ve bilgisayara dair hiçbir fikri yok. ama bilgisayarın her şeyi yapabildiğini düşünüyor. ne istese "2 tık yavrum, zor bir şey değil" diyor. dedim ya ben alışığım hiç öfkelenmeden istediği ne kadar anlamsız da olsa hazırlayıp tutuşturuyorum eline. sonuçta pazartesiden cumaya 9-6 onun zamanı, yapacak çok da bir şey yok.

aktif olarak çalışmayan ve kendine iş yaratmaya bayılan bir adam için o kredi fikri dünyanın en önemli meselesi haline geldi. sanırım tüm bankaları bizzat kendi arayıp, bir kısmını da ziyaret edip kredi kullanımına ilişkin bilgi topladı. ve galiba sevdi de bu işi. sonuçta bu onun için çok önemli bir iş.

en son vakıfbank'a kanı mı ısındı gerçekten en cazibi o mu bilemedim vakıfbank'tan kredi kullanmaya karar verdi.

ama iş bununla bitmiyor. yaklaşık 2-3 haftadır bir 450.000 tl için kredi ödeme planı istiyor, ertesi gün 75.000 tl için sonraki gün 425.000 tl, bir başka gün 110.000 tl... bu tutarlar böyle anlamsızca değişiyor. o bir tablo görmek istiyor, kafasında belirlemiş biliyorum ama işte hep öyle olmuyor.

geçenlerde vakıfbank'ta sürekli görüştüğü kadıncağız dayanamadı ve isyan etti. buradaki sürekli gerçekten sürekli. günde 2 saat falan telefonla konuşuyor, gidip ziyaret ediyor. gazetelerde kendisi ile ilgili olan yazıları, ünlülerle çektirdiği fotoğrafları götürüyor. kısacası önemli ve güvenilir olduğunu o kadına ispatlamak zorunda hissediyor ve bunu ispatlamak için ne kadar antin kuntin şey varsa kadına faks, mail, elden teslim allah ne verdiyse ulaştırıyor. en son görüşmede kadın olağacanca kibarlığıyla;

"beyefendi faiz oranımız bu siz miktarla oynasanız da çok bir şey değişmeyecek. lütfen artık karar verin, ona göre işlemlerinize başlayalım" dedi

ve bizimki kadını 15 gündür kilitleyen kendisi değilmiş gibi "x hanım siz çok güzel ve akıllı bir kadınsınız. ama sanırım bugün biraz sinirleriniz bozulmuş, bence biraz hava alın. sonra tekrar konuşalım" dedi tüm rahatlığıyla...

yazıyla ne kadar ifade edebildim bilmiyorum ama üzüldüm lan kadına. hayır bunun gibi 3 tane manyak sarsa, kadında ne sinir kalır ne iş yapacak heves. yazık günah..
  • arka tamponunda 'bugün patronun için ne yaptın?" yazan işgüzar insandır. ama işgüzarlığı da sizin üzerinize kurulu olandır.
  • kendisi de bir maaşlı çalışan olmasına rağmen, şirket benim havalarına girip çalışanını ezen müdürlerdir.
  • iş gizleyen, kendine mahkum bırakmaya çalışan insandır.

gırtlaklamak geliyor içimden.
  • en beteri salak calisandir.
    isini, meslegini cok sevmene ragmen is hayatini sana dar eder. en kotusu de toplumun zeka seviyesi, genel kultur duzeyi gittikce dustugu icin biraz akli basinda bile calisan bulmak cok zordur, normal insani tavirlari yerine getiren mesela kapagi olan birseyin icindekiler dokulmesin diye kapagini sikica kapatmak, bir musterinin randevusu baska bir gune alininca onceki randevuyu takvimden, sistemden silmek vs vs gibi seyleri basarabilenler kendilerini einstein zannederler cunku surpriz bir sekilde diger calisanlar becerememektedir.
    bir de tabi sanki iskence goruyormus gibi yapabileceginin her zaman asgarisini yapan calisanlar var ki insani kanser eder. yani zannedersin birseyi inisiyatifini kullanarak bir tik yukari kalitede yapsa gunahtir cehenneme gidecek.
    aile travmalarini isyerine yansitan calisanlardir. insanlik hali herkesin kotu gunu olur ama telefonda birileriyle telefonda bagira bagira konusmak, aglamak, sinir krizi gecirmek nedir yani? ben bu insanlar adina utaniyorum. genelde gecmiste yasanmis bir aile travmasi ya da halen devam etmekte olan bir bosanamayan kabiz bir cift mevcuttur.
    bulduklari ilk informal ortamda bangir bangir arabesk muzik dinletmeye calisan, nedense herkesin boyle bir muzikle duygusal baginin olmayabilecegini ve daha da fenasi bir isyerine hiiic hic hic yakismadiginin farkinda olmayan bireylerdir.
    bir de salak olmayip sinsi olan calisan vardir, hicbir dusuncesini acikca soylemez, garip bir soguk intikam girdabinda yasar. hic akliniza gelemyecek olaylari icinde buyutup gereksiz anlamlar yukleyip sonra bunlarin intikamina soyunur, isyerindeki gunlerini boyle verimsiz bir amac ugruna heder eder.
    ah bir de entrika sevenler vardir, herhalde izledikleri turk dizileri aklini yiyor bunlarin, ayni anda calisan sadece iki kisi olsunlar yeter, asla anlatilmasi bitmeyen bir drama dizi baslar gider aralarinda... arada bir pembe dizi tadinda geyigine bu ask nefret iliskisi yasayan calisanlara birbirini sorarsin, allah ne goz suzmeler, sessiz maco bakislar, gurur yapmalar gecer yuzlerinden, hayatlarindaki spor, kultur, sanat eksikligini, bir birey olma ihtiyaclarini boyle giderirler, on saat anlatirlar temmuzun yedisinde o bana oyle dedi, bende ekimin besinde su mesaji cektim bilmemne bilmemne, manyaktirlar, cok muhatap olmamak lazim.
    isin kotusu ne kadar melek bir insan ehe diye ise alinan kisi bir sure sonra bu tiplerden herhangi birine donusebilir. iste gercek zombi bunlar, eskinin iyi yeninin salak veya manyak calisanlari...
  • mevkisini hazım edemeyen yöneticilerdir hayatı cehenneme çevirir her sabah işe giderken lanet edersin ama mecbur gidersin hızını alamazsa yaptıkları mobbinge de girebilir
  • müdür yardımcısı.
  • hem mail atıp, hem de üstüne telefonla arayıp defalarca anlatmanıza rağmen yine de istenen işi yanlış yapan ve buna rağmen kusuru hâla sizin üzerinize atmaya çabalayan insanlardır.

attığınız mail çok açık olmasına rağmen hemen ardından arayıp durumu karmaşıklaştırmaya çalışan modelleri de vardır. sordukları saçma sapan soruları mail ortamında sormaktan utandıkları için whatsapp'tan taciz ederler.
  • ayaklar bas oldugunda karsilasmak daha da mumkundur .
hesabın var mı? giriş yap