• -diyelim ki coca cola'da calisiyorsunuz, bilirsiniz kirmizi beyaz renkleri ile unludurler ve yanlislikla tedarikcinize on bin adet mor renk kutu urettirdiniz, ne yapardiniz?

+oncelikle nasil boyle bir hata olusmus bunun nedenlerini analiz eder bir daha olmamasi...

-hayir hayir, isin o kismini sormuyorum diyelim ki bir daha hic olmayacak bir hata olusmus yada onlemler alinmis, benim sormak istedigim bu kutulari naparsiniz, firmanin renklerine aykiri da olsa kullanir misiniz yoksa hurdaya mi atarsiniz..

+ekip calismasinin onemine inanan birisiyim.. birlik beraberlige en cok ihtiyac duydugumuz su gunlerde herbirimiz gunluk olarak birer ikiser tanesini gotumuze sokarak sorunun ustesinden gelecegimizi dusunuyorum demedim tabiki essek gibi mor renkli milka tarzi cola ile tuketilebilecek bir urunle kampanya duzenleyebiliriz kem kum.. (sonuc ko)

* * * * * * *

-daha once de firmamiza basvurmus ve gorusme yapmissiniz (ayni sirketin farkli bir alandaki kolu) sonuc olumlu olmamis, peki simdi neden olumlu cevap verelim..

+beckett'in bir sozu vardir ''denedin, yenildin.. olsun yine dene yine yenil, daha iyi yenil'' der bende o gorusmede eksik oldugum konularda kendimi gelistirdigime inaniyorum, yine ise alinmayabilirim ama bu kez daha iyi yenilmis olurum ehehehe..

-cok akilli cok guzel laflar ediyorsun da niye isini degistirmek istiyorsun, bizden beklentin nedir..

+para..

-peki, gorusmelerimiz tamamlandiginda arariz (sonuc:aradilar)

* * * * * * *

-izmirde kac berber dukkani vardir, bir tahminde bulunur musun lutfen..

+bu tur seylere pek kafa yormam, merak ediyorsam google'dan ogrenirim yada berberler federasyonunu arar sorarim..

-hahaa, tahminde bulunurken kullandigin sureci merak ediyoruz aslinda..

+tahmin etmis, dusunmek icin vakit kazanmak istemistim ehehee.. simdi bir berberin bir gunde tiras edebilecegi kisi sayisindan baslayalim, kem kum.. (sonuc:ko)
  • - cv'nizi getirdiniz mi?
    - işte bütün geçmişimle karşınızdayım, merak ettiğinizi sorun?

(bkz: ismail abi)
  • yıl 2004. iş yerimi kapattığım için* borçları ödemek gerektiğini bildiğimden iş arıyorum. stresliyim. bir çok başvuruda bulundum fakat burada sizlerle paylaşacağım söz konusu ilan windows server 2003 konusunda 5 yıl deneyimli eleman aradığını belirtmektedir. mülakat sırasında gereksiz tanışma işlemlerini bitirip, aradıkları nitelikler ve tecrübe konusuna geçtiğimiz için şu soruyla devam etmektedir.

-windows 2003 konusunda istediğimiz tecrübeye sahipmisiniz?
    +hayır
    -peki o zaman neden başvurdunuz?
    +ilanı veren cahillerin kim olduğunu merak ettim.
  • askerlik bitmiştir. seyahatler ve göt büyütme safhaları geçmiştir.
    okuldan mezun olduğumda yaptığı gibi, yine valide hanım hürriyet ik'yı talan etmektedir.
    göt kadar bir ilanı işaretlemiş olarak gelir.

-olum buraya cv yollar mısın lütfen! der.
    +tamam annem. derim.

cv+porfolyo karışımı, pdf formatında hazırlanmış özgeçmişimi tamamlamam 3 gün sürer. yaklaşık 5-6 sayfadır.
    deneme amaçlı annemin verdiği ilana mail atarım. günlerden cuma'dır
    cumartesi telefon gelir. pazartesi görüşmeye gidilir.
    şirketin en taşaklı patronlarından biriyle görüşme gerçekleşecektir. (taşaklı olma konusu sonradan öğrenilir)

biraz konuştuktan sonra...

ben: haftasonları çalışıyor musunuz?
    patron: evet
    ben: hmm. ben çok sıcak bakmıyorum.
    patron: iyi de proje müdürü de geliyor.
    ben: anlıyorum (nazlanıyorum, kime niye kardeşim di mi)
    patron: yaw daha gençsin çalış şimdi haftasonları da.
    ben: pazar günleri?
    patron: yok.
    ben: proje müdürü geliyorsa (!) bende cumartesileri çalışabilirim. (bak tavra bak, şart şurt yapıyorum.)
    patron: maaş olarak ne düşünüyorsun?

diyalog devam eder.

sonuç mu? 1 senedir o firmadayım. ve evet proje müdürü cumartesileri geliyor.
    bazen pazar diyorlar. o kadar maaş vermiyorsunuz diyorum. sonra da pişmiş pişmiş gülüyorum.

bu arada çengelköyde büyük bir şantiye de mimar olarak çalışmaktayım.
  • bir saatten uzun süren mülakatın sonlarına doğru maaş beklentinizi de karşılamıyorsa gemileri yaktığınızın bir işaretidir.

yönetici kişisi: başlangıç olarak 1.400 gibi düşünelim.
    elveda lenin: ......
    yönetici kişisi: bak elveda lenin zaman içinde iyileştirmeler de yapılabilir. hem sektördeki geleceğini düşün. bizim markamız adı altında çalışmak, benimle çalışmak bir ayrıcalıktır. beni sektörden olsun olmasın bütün izmir tanır.
    elveda lenin: neden? siz gay misiniz?
    yönetici kişisi: .....
  • - kendinizi 3 kelimeyle tanımlar mısınız?

- sex, drugs, house music
  • a-ücret beklentiniz çok fazla
    b-nasıl yani?
    a-çok fazla para istiyorsunuz.
    b- e diğerleri veriyo ama...
  • a-ücret beklentiniz nedir?
    b-şu aşamada ücreti konuşmak istemiyorum. (daha görüşme başlayalı 2 sn olmuştur. zira görüşmelerin sonunda ücret konuşulur)
    a-görüşmeye devam edebilmek için ücret beklentinizi öğrenmek zorundayım. (gayet sinirli bir şekilde)
    b-üzgünüm ama prensiplerimle uyuşmuyor.
    a-görüşmeyi sonlandırıyoruz o halde.
    b-peki (yüzde bir gülümseme ile)
hesabın var mı? giriş yap