• birbirini sevmeyen çalışanların zorunlu olarak bir arada olma durumu.
  • sosyal hayatında doğum günü kutlayacağı kimse olmayan/kimseyi bulamayan kişi için çölde vaha gibidir. pastası hazırdır, birileri -elbette- bir hediye almıştır. değilse bile birlikte kutlayacağı insanlar vardır. pastası vardır lan bi' kere, mum üfleyecektir. "iyi ki doğğğduuun!" diyeceklerdir...

evet geçen sene pasta üfleyemedim, doğum günü zittiğimin kurban bayramına denk geldi, tatil gören götü boklu toplum siktir olup tatil yapmaya gitti, ben tek kaldım...
  • türkiye'de diğer samimiyetsiz hareketler gibi çok tutulan ve yapılmamasının yadırgandığı olay.

ofistekilere doğumgünü kutlamayı gereksiz bulduğumu ve hadi onu geçtim pasta kesme gibi aktivitelerin yanından bile geçmeyeceğimi söylediğim halde bile bile doğumgünüm kutlanıyor.

ulan doğumgünü benim doğumgünüm, bari benim istediğim şekilde olsun. yok abi kaçamıyorsun bundan. kız isteme, söz, nişan, kına, düğün gibi bir şey, kurtulamıyorsun.
  • kutlanan kişi kadınsa büyük pasta alınan, erkekse bakkaldan alınan brownie üstüne mum batırılarak, laf olsun diye kutlanan, dengesiz prodüksyondur.
  • sikeyim işyerini...dedirtir...boktan ucuz yollu hediye dayamaca...sahte gülücükler, boktan toplanmış para ile uydur kaydır pasta...
  • hiç yoktan var olan bir dilim pastadır, iş monotonluğu arasında insanı durup dururken mutlu eder.
  • şu an çalıştığım yerde gayet keyifli geçen hadise.

pasta şirketten, artı bazen yanına bir de şarap açılıyor. gerçi bizim insan kaynakları bunu happy hours diye zottirikten bir isim adıyla toplantı daveti olarak atıyor ama neyse :))
  • yazılanları okurken hayretler içerisinde kaldım. yok artık. bizim şirkette bu organizasyon işini ben yapıyorum ve hiç böyle birşey olduğunu düşünmemiştim. garip... sabah mail atılır, katılacağım diye geri dönüş yapan sayısına göre pasta alınır ve herkesin pasta yediğinden emin olduktan sonra tüm para / kişi sayısı yapılır. bunda ne var?
    samimiyetsiz bulanlar varmış; katılma o zaman arkadaşım sevmediğin adama. ya da katılıyorsan profesyonelce kutla devam et... çok zor şeyler değil bunlar!
  • yapmacık, zorunluluktan kutlanılan hede. arkadaş bana ne, benim için bokumun kenarından değersiz tipin doğum günü için para veriyorum? niye ona zorla "iyi ki doğdun" diyorum? doğdu da bana mı doğdu amk. eminim başkası da benim hakkımda aynısını düşünüyordur, eee ne zorluyoruz ki? bırakın la bizim bembeyaz yakalarımızı, pastalı ellerinizle kirleteceksiniz.*
  • avrupa'da dogum gunu olan kisi kendi pastasini getirir, arkadaslarina haber verir, bugun dogum gunum suraya pasta biraktim, alabilirsiniz gibi...

ayrica genelde yakin arkadaslar birbirine hediye yerine hediye ceki alir ya da nakit para verir. sebep olarak da, "kendi kullanacagi seyi ben neden seceyim ki?" derler. gayet mantikli.
hesabın var mı? giriş yap