şükela:  tümü | bugün
 • bazi hanzolarin yapmaktan cekinmedigi olay. toplum icinde bile yapilmasi hic hos degilken, oglen saati is yerinde masanda tirnak kesmek de nedir. koskoca adam olmus, her oglen cit cit cit, cit cit cit. yedigim oglen yemegini cikarmama az kaldi. ben adami yaptigi seyi dile getirip uyarmaya utaniyorum, adam yaptigi seyi kabul edilebilir buluyor.
 • kuzey amerika cografyasinda ozellikle barzo sayisinin bol oldugu eyaletlerde garsona siparisini verdikten sonra, belinde asili 232 adet anahtarligin icerisinden cekip cikardigi tirnak makasi ile tik tik diye hic bir sey olmamis gibi tirnak kesen ayi sayisi coktur. ılk baslarda gorgu-morgu diye gireyim dedim, sonrasinda daha cok sinirlecegimi dusundugum yerlerde ya bir sey unutmusum gibi yapip cikiyorum ya da paket servise cevirip kaciyorum.
 • bunların kamu dairesinde tırnak kesen kadın versiyonları da mevcuttur.
  hayır hiç mi vaktin yok, ağda zamanın geçse onu da mı burada yapacaksın..
  ben senin tırnağının pisliğinin havasını solumak zorunda mıyım..
  burası senin köyün değil demek istediğim garip güruh.
 • bu ne cesaret yiğidim seni tanımak istiyorum. beni bul.
 • öküz (bkz: öküz)
 • ben olaya farklı bir bakış açısı ile yaklaşmak istiyorum. eğer kişi sürekli tırnağını iş yerinde kesiyor ise bu sizin yukarıda yazdıklarınızıa tamamen katılıyorum (bkz: öküz)

  fakat eğer kişinin tırnağı kırılmış olabilir.tırnağın kenarından çıkan halk arasında (bkz: şeytan tırnagı) olarak bilinen acının nirvasına ulaştıran bu parçacık baş göstermiş olabilir. ve kişi bu tırnakcıgı keseyim derken aa şu tırnagımda uzunmuş silsilesine kapılarak tırnak kesebilir diye düşünüyorum.

  duyuyorum sesiniz evet ben bunu 1 kez yaptım. bu sebep ile kişinin kendisine göre haklı fakat toplum kurallarına aykırı olan bu eylemde aşağılanmaması gerektiğini düşünüyorum.
 • kapısı çalınmadan , onay alınmadan odasına girilen çalışanlar için problem olan durum . durumu savunmuyorum fakat günün 8 saatinden fazlasını , yaşamının %50 sine yakınını veya fazlasını işte geçiren bir millet olarak düzenli olmasa da arada sırada gerekli olabilir diye düşünüyorum .
 • müşavirlerde var bu. mali müşavir kaç tanesiyle çalıştıysam yaptılar hiç şaşırtmadılar lan beni. çok iğrenç geliyor bana bu işlem git evinde yap iş yerinde tırnak kesmek nedir lan ? etek traşıda ol bari madem o kadar normal zamanı olmuyormuş yalanını s.....lerim görende atom parçalıyor zanneder o yatağa 1 dk geç gir göt.
 • toplum içinde insanlar birbirini rahatsız etmeden, zor duruma düşürmeden ve hatta midesini bulandırmadan yaşasın diye adabı muaşeret kuralları mevcut.
  örneğin toplum içinde geğirilmez, nasıl ki osuran bir insanı uyaramayacağımız gibi, tırnak kesen insanı da uyaramayız çünkü eylemin bitmesi gerekir.
  kişiyi tırnak makası ile ofisten kovamazsın.
  yok vakitleri yokmuş..
  tuvalette kessin efendim.
  şu örnekle tek bildiğim beyn fakiri olmazsak zamanı daha iyi yönetebilmek gerek. valla