• hesabınıza giriş yapmanıza gerek olmadan mobil borsayı görebilmenize olanak sağlayan güzeller güzeli bir uygulamadan sikimsonik bir uygulamaya geçiş yapmış banka uygulaması. bu uygulamayı güncelleyelim diyen o ilk kişinin ve ona karşı çıkmayanların kafalarını sikeyim ayrı ayrı. amına kodumun salakları sik gibi uygulama yapmışsınız. çin kerhanesinin sosyal medya uygulaması gibi olmuş yana kaydırdıkça eskort profili çıkacak gibi duruyor.
  • son güncellemeye sövmeye gelmiştim, sağolsun arkadaşlar baya kaymış.

size akıl vereyim mi bankacı gencolar, müşteri deneyimi nedir biliyor musunuz? hızdır, dizayn değildir. iki tık, bitti gitti. gerekirse düz metin yazın, renkti, şekil şukuldu gerekmez. insanların zamanı değerli.

not: kademe oynakken zamanında alış satış koyamıyorsam, iki saat fıt fıt ortada dönen tekerleği görüyor hala sayfa yenilenmiyorsa yemişim dizaynınızı.

debe editi: lan ne ara debeye soktunuz? işbank bak oku buraları. milletin işi var gücü var.
  • eski arayüzün çok daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm uygulama; son derece yalındı; bu hali ile oldukça karmaşık hale gelmiş; bundan geri adım atamayacakları için kullanıcı şikayetlerine göre bu arayüzde güncellemeler yapmaya başlarlar yakında, gelecekleri nokta yine eski arayüz benzeri olacak.

bu tip şeyleri neden yapıyorlar derseniz (sadece bu uygulamaya özgü değil bu durum) sebebi bu kararı alan bir takım dalyarakların, kendi şirketleri ya da kurumları içerisinde ya kariyer olarak yükselmek ya da bir hizmeti dışarıdan alıp parayı kırışarak daha fazla para kazanma arzusu. bu adamları es kaza ıt ya da benzer bir bölümünde bir yetkili yapıyorlar; bunlar da kendilerini göstermek için ne yapacak; eski sistemin devamında rating yok; gidiyorlar üst yöneticiye, şu şu şu eskimiş, ihtiyaçlara cevap vermiyor, yenileyelim diyorlar; sonra bu hizmeti ya şirket dışındaki tanıdık firmadan alıp parayı kırışıyorlar ya da içeride yaptırıp ortaya böyle dandik sonuçlar çıkartıyorlar; kullanıcı memnuniyeti, müşteri beklentileri, ortak akıl vb. hikaye, hepsi karşılığı olmayan cilalı laflar, son kullanıcıyı .ikine kimse takmaz iş dünyasında; herkes işini yapıp parasını kazanma derdinde.

neticeten hayatımıza yeni bir dijital zorluk daha eklendi; bankaya karşı elinde ne güç var, hiç, gidip bari uygulama dükkanında yıldızı teke düşürüp olumsuz yorum girelim, en azından kendimizi rahatlatırız.
  • ui kımsında sadelik ve pratikliğini kaybetmiş uygulamadır. muhtemelen analist kısmı da dahil ekip değiştirdiler ve yeni ekip başka bir bankaya da bu tasarımı yapmıştı. güncelleme isteyen müşteriye aynı şablonu geçirdiler. alışkanlığın dışında bu eleştirim.
  • kredi karti ekstrenizi bulamamaniz için elinden geleni yapan uygulamadır.
  • en beğendiğim banka uygulamasından biriydi, kısayolları sadeliği güzeldi, hesabınıza girmeden mobil borsayı canlı veri ile takip edebilmek ise en büyük artısıydı.
    yorumları okuduktan sonra güncelleme işini biraz daha erteledim, hatta artık güncellemek zorundasınız diyecekleri zamana kadar güncellemeyeceğim sanırım.
  • yeni güncellemeyle söylenildiği gibi sadelik ve yalınlıktan çok şey kaybettiğini düşünmüyorum. çoğu işlem hala oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. tek eleştirim anasayfada yer alan o sarıdan kırmızıya, kırmızıdan mora bir gradient içeren kutucuklar için olabilir. bu tasarıma, bu soft renklere hiç uyumamış o gradientli kutular.
    genel tasarım trendlerine uyuyup kendilerini yenilemişler. önceki arayüz gitgide demode olmaya başlamıştı. bunu yaparken kullanıcı deneyimini düşürmüşler diyenlere de katılmıyorum. insanlar, çoğu yeni şeye olduğu gibi buna da eleştiri getiriyor. biraz zaman geçtikten sonra birçok kişinin kolayca adapte olacağına eminim.
  • o kadar kullanışsız ki aradağımı bulamadığım için aramaya yazıyorum . resmen sabote edilmiş. bunun olayı friendly user olmalı .istediğimi hemen bulmalıyım resmen sağa sola saklamışlar . üniversite öğrencisi yazılımcılara yaptırdılar herhalde
  • dün akşam saat 11 gibi 200 tl lik bir yazılım satın aldıktan sonra anında telefonumun çalmasıyla beni korkutmuş uygulamadır.harcamayı benim yapıp yapmadığımı sormak istemişler sağolsunlar az daha kart inaktif ediliyordu. her zaman alışveriş yaparım bu sefer arayacakları tuttu.
  • benim gibi yeniliğine hemen adapte olan adam için bile karmaşık geldi.ekranın gövdesinde sık kullananları kendi karar vererek değiştiriyor sanırım.mesela tanımlı hesaba para aktarma neden sürekli orda farklı hesaba atmak için yine bi sürü uğraşıyorum.eskiden tüm seçenekler grupların içindeyken bir anda oyuncakları ortalığa saçılmış çocuk odası gibi oldu.
hesabın var mı? giriş yap