• 5.12 den 14.000 liralik ve 5.10 dan da 4.000 liralik olmak uzere toplamda 18.000 liralik aldim cuma gunu. insallah guzel yerlere gelirler. endeks uçtu ama bankalar yerinde sayiyor corona surecinin basindan beri.
  • f/k ve pd/dd değerleri olarak benim de beğendiğim bir hisse.

sene başında bıst100 115.932 iken ısctr 6,52 imiş.
    bugün bıst100 116.525 iken ısctr 5,58.
    fiyatta bir orantısızlık var. nşa artması, 6,60'ı görmesi gerek.

ama gelgelelim piyasa sizce o kadar iyi mi?
    sene başına göre piyasa daha kötüye gitmedi mi sizce.
    özel bankalar özelinde ekonomi/maliye bakanlığının boyunduruğundayken istedikleri şartlarda kredi verebiliyorlar mı?
    para kazanmaz ve hissedarlara dağıtmazsa bir hissenin fiyatı neden yükselir.

nisan ayından beri borsadan hisse almaya çekiniyorum. çok fırsatlar kaçtı.
    ama çok büyük zararlar riskinden de uzak duruyorum.

insanlar öyle körü körüne hisse alıyorlar ki. ev alacaktım, yükselir diye xxx hisseye para yatırdım. yatırdığım günden beri her gün düşüyor, şimdi ev için fırsat var. hisseyi aldığım fiyata satamıyorum diyeni biliyorum.

bu yüzden borsa'ya para yatırırken zarar edebileceğinizi gözden çıkarmayın lütfen.
  • 5.60 tl iken almaya başladığım hisse. 5,38’den maliyet düşürdüm, 5.28’te biraz daha maliyet düşürdüm, 5,18’de son kurşunumu attım. 5,10’da hassiktir dedim. 5,00’da ana avrat sövmeye başladım. 4.90’da kafamı taşlara vurdum. 4.80’de canım sıkıldı. şu anda 4,70 tl, kahrolsun bağzı şeyler.
  • (bkz: rahip brunson)krizi sırasında ve sonrasındaki 5 ayda 50 küsur defa al-sat yaptığım, sayesinde köyde bir ev yaptırdığım hisse senedi.
    (bkz: iyi ki varsin)
  • hergün aşağı iniyor mahvetti paramızın içine etti aldığım güne lanet olsun cikmiyorum, çıkmadıkça kol gibi giriyor lanet hisse birgün olduğun yerde kal yükselmeyi geçtik artik.

tanım:alındığından bu yana hergün lanet okutan hissedir.

not:bu yazı yatırım tavsiyesi değildir.
  • özkaynak vs. sermaye oranını, pd/dd oranını, f/k oranını, hisse fiyatını, iştirak ve bağlı ortaklıkların isimlerini ….

aklım almıyor...
  • %122'lik bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştiren hisse senedi.
  • 4 temmuz'da 4.40 tl idi, bugün 6,44 olmuş. bir ayda yüzde elli getiri sağlamıştır.
  • 6 ay önce henüz bölünmemişti 5 tl’de stop olmuştum. şimdi 3 kat gitmiş oldu bölünmeyle birlikte herkes sasa konuşurken göz göre göre gitti!
  • hala ederinin altında fiyatlanan banka hissesi, seçim döneminde performansını göreceğiz.

bugünü -9.96% kayıp ile tabandan kapattı. muhtemelen yarın ve öteki günlerde de kayıplarına devam edecek gibi gözüküyor.

ancak uzun vadede, seçime kadar olan 9 ayda değer kazanmaya devam edecek potansiyeli olduğunu düşündüğüm bankacılık hissesidir.
hesabın var mı? giriş yap