• ey işveren, "bir yere gidemezsin" der gibi kafanı içine çeken yastığa, kollarını ve ayaklarını bağlamış başı sonu nerede belli olmayan yorgana, "daha sabah olmadı, ertele alarmı" diyen kalın perdelere sor hesabı. yoksa ben akşam yatmak da sabah kalkmak da biliyorum.
  • yarin son kez ise gec kalicam, bilincli bir hareket yani. yarindan sonra istifa etmis olmanin, ihbar suresini doldurmus olmanin hafifligi ile yastigima daha bi guzel gomulucem.

sonra ne olacak diye sormayin, ben de bilmiyorum cunku.

(bkz: is aramak)
  • boş yere yaratılan sabah gerginliğidir.
  • revaçtaki gerilim duygusunun altında içten içten büyüyen mutluluktur.
  • yaz aylarında çekilmeyendir. işe geç kalmak demek, bazı durumlarda, servise geç kalmak demektir çünkü. servise geç kalınınca yol yürü, vasıta değiştir vs. işe gidene kadar gömlek değiştirme ihtiyacı doğar zaten.
  • 3 yıldır 1 kere bile yapmadığım eylemdir. bu disiplinimi işimi şevkle yapma konusunda da göstersem tadından yenmezdi.
  • en sevdiğim. en sık yaptığım. istanbul'da yaşayıp da işe hiç geç kalmamış insan yoktur zaten, olamaz. imkansız.
  • mazeret olarak karadenizde hamsi kamyonu devrildi diyenini duymak mümkündür..
  • hastaliktir, adamin huzurunu kacirir.
    ılkokulu hatirlamiyorum ama ilkokuldan sonra her zaman gec kaldim. lisede bu rekorlar duzeyine ulasti, universitede zaten birkac kere zamaninda derse yetistim. ıs olayi ise felaket.

hayatimda uzun soluklu memur stili 4 farkli syerinde calistim. birincisinde ogrenciydim ve ogleden sonra baslayan mesaim vardi, ancak onada gec kalirdim cunku uyanamazdim anasini satayim.
    ıkinci isime surekli gec kalir isyerinin uzak bir yerde olmasi sebebiyle taksiye bol paralar verirdim ilk gunler, baktim alistilar bunlar bana, saldim gitti.
    ucuncu isim ise gavur bir ulkede, ve en dakik bir milletin ulkesinde, bu olayim buradada devam etti.
    son is yerim yine gavur memleketinde ve ilk 3 ayim bitti, sonra benim beyin hata vermeye yine basladi ve bu hafta ikinci kez gec kalarak tatli bir uyari oldim. adam 2 yilda sadece iki kere gec kaldim dedi ya lan!
    su anda fellik fellik alarm programi ariyorum. ıki telefonuda 3 er farkli saate ard arda en igrenc ses tonlarina ayarlamis olsamda alisiyorum, sictigimin bunyesi her sese alisiyor. o degil kalkincaa icimdeki diger mahlukat derhal alarmlari calmamak uzere kapatip tekrar uyuyor. su an ne yapiyorum fellik fellik bilgisayara yukleyebilecegim bir alarm programi ariyorum ki en yukses ses kaynagi suan bilgisayar. varsa bilen yesilendirsin. buyuk sevaba girer.
  • biliyordum biliyordum bakalım ne olucak..
hesabın var mı? giriş yap