• joan baez in san francisco albümünde yer alan bir şarkıdır kendileri aynı zamanda.
    şöyle şeyler söyler:

this is my island in the sun
    where my people have
    toiled since time begun
    i may sail on many a sea
    her shores will always be home to me
    oh island in the sun
    built to me by my father's hand
    all my days i will sing in praise
    of your forest waters
    your shining sand
    as morning breaks
    the heaven on high
    i lift my heavy load to the sky
    sun comes down with a burning glow
    mingles my sweat with the earthly low
    oh island in the sun
    of your forest waters
    your shining sand

i see woman on bended knee
    cutting cane for her family
    i see man at the water-side
    casting nets at the surfing tide
    oh island in the sun
    of your forest waters
    your shining sand
    i hope the day will never come
    that i can't awake to
    the sound of drum
    never let me miss carnaval
    with calypso songs
    philosophical.
    oh island in the sun
    of your forest waters
    your shining sand
  • ne zaman bu şarkının klibini izlesem duygulanıyorum. düşündüm düşündüm "neden bu neşeli şarkının klibi beni duygulandırıyor" diye, buldum. adamların doğada derdi tasayı atmış bi şekilde birbirinden tatlı hayvanlarla oynaşır durumlarını izledikçe kendi halime üzülüyorum.
  • adaya gitme hayallerini pekiştiren şarkı.
  • alcatraz kuşcusu temalı lakin çok saçma bir klibi olan alcatrazz şarkısı. o kadın gardiyanlar falan ne öyle güzel kardeşim ?
  • klip bilgim yok denecek kadar azdır. şarkıyı dinlerken olan biteni kafamda canlandırmayı tercih ederim ben. okuduğum kitapların filmlerine de bu nedenle gitmekten hoşlanmam mesela, hayalgücümü körelttiklerini düşünüyorum çünkü. neden bir adamın okuduğum kitaba/dinlediğim şarkıya bakış açısıyla kısıtlayayım ki kendimi?

neyse. bu şarkının klibi kendime çok katı olmadan da olsa koyduğum bu kuralın ender istisnalarından birini teşkil eder. şarkı zaten huzur verici, bir de o doğayla bütünleşik bir şekilde yavru kaplanlarla falan keyif yapmıyorlar mı? kendimden geçiyorum resmen.

şarkı huzurlu, klip daha da huzurlu.

dalıp gidiyorum izlerken uzaklara, her şeyin rahat ve saf olduğu bir dünyaya..
  • bir şarkı ve klibi ancak bu kadar uyumlu olabilir. hani bir island var hem de in the sun. gözleri kamaşmış aslan yavrucakları ve sen orda da. süper vallahi. dünyanın en mutluluk verici şarkıları gibi bir kişisel liste yapsam rahat ilk ona girer.

hip hip...
  • can sıkıntısı ve muz kabuğu esanslı bir gecede arşiv karıştırılırken karşına çıkan k.g.r.g. bereketiyle bütün derdi sıkıntıyı attıran şarkıdır. evet hip hip
  • rüyalarıma ''yaz'' mevsiminin konu olmasıyla nedense bir anda hatırlayıp tekrar bağımlılık derecesinde tekrar tekrar dinlediğim şarkı.
  • sahil kenarında kumla uğraşmak gibi bir şarkı, sürekli koşan insanlar civarda ve hepsinin elinde birer dondurmalı çizkek, güneş var ama dondurmanın serinliği sahilde oturup kumdan kaleler yapan insanlara kadar uzanıyor, sabah akşam, yaz kış dinleyeceğiniz bir parça.

fazla sıcak şarkı.
    ısrarla dinleyiniz.

(bkz: hip hip)
  • soğuk havada içinizi ısıtabilecek güzel bir şarkı. klibi de pek güzel, pek şirin. şuradan da izlenebilir;

http://www.youtube.com/watch?v=0c3zgyw_fam&ob=av2e
hesabın var mı? giriş yap